РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759000<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулеш С. С. 
Agrobacterium-опосередкована трансформація м'якої пшениці з використанням дволанцюгового РНК-супресора гена проліндегідрогенази : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / С. С. Кулеш; Національна академія наук України, Інститут фізіології рослин і генетики. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

Експериментально доведено можливість отримання методом Agrobacterium-опосередкованої трансформації in vitro та in planta біотехнологічних рослин м’якої пшениці з використанням дволанцюгового РНК-супресора гена проліндегідрогенази та проведено вивчення їх морфологічних, фізіолого-біохімічних і цитогенетичних характеристик. Удосконалено окремі елементи технології отримання трансгенних рослин пшениці методом Agrobacterium-опосередкованої трансформації. Методами Agrobacterium-опосередкованої трансформації in vitro та in planta отримано рослини м’якої пшениці сорту Зимоярка з дволанцюговим РНК-супресором гена проліндегідрогенази арабідопсису, які характеризуються підвищеною стійкістю до водного дефіциту. Проведено комплексний аналіз стійкості біотехнологічних рослин поколінь Т0 - Т2 в умовах лабораторних і вегетаційних дослідів. Цитогенетичний аналіз засвідчив значно вищий рівень каріотипічної мінливості трансгенних форм порівняно з нетрансгенними. Виявлено, що хромосомна мінливість трансгенних рослин виявлялася анеуплоїдією та стуктурними змінами хромосом. Досліджено особливості перебігу мейозу у генетично-модифікованих рослин пшениці, що містять дволанцюговий РНК-супресор гена проліндегідрогенази, отриманих за Agrobacterium-опосередкованої трансформації в культурі in vitro та методом in planta, та виявлено їх відмінності від нетрансгенних форм.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131.986 + П212.1-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433792 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського