РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759013<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крупник А.-С. А. 
Обґрунтування можливості використання імплантів для заміщення дефектів зубних рядів у підлітків : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А.-С. А. Крупник; Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Представлено вирішення науково-практичного завдання підвищення ефективності ортопедичної реабілітації підлітків з малими включеними дефектами зубних рядів методом дентальної імплантації (ДІ) як одного з альтернативних видів ортопедичного лікування. Результати досліджень дозволили вивчити частоту малих включених дефектів зубних рядів у школярів Львова за даними епідеміологічних досліджень і за звертанням у стоматологічні клініки та їх потребу в ортопедичній реабілітації. Динаміка розвитку та формування зубних рядів у 7 - 13-річних дітей у довжину та ширину є найбільш суттєвою в 8 - 9 років, а далі спостерігається певна стабілізація та розміри змінюються незначно. Мінеральна щільність кісткової тканини (МЩКТ) альвеолярних відростків щелеп за одиницями HU зростає з віком в обох гендерних групах і відповідає ІІІ типу (D3). Основне зростання мінеральної щільності альвеолярних відростків починається приблизно з 10 - 12-річного віку та в наступні вікові періоди має певні особливості динаміки залежно від статі. Експериментальними дослідженнями доведено, що ДІ не має суттєвого впливу на розміри нижньої щелепи у сагітальній, трансверзальній та вертикальній площинах зростаючих тварин і конділярно-погоніальні розміри свідчать про їх ідентичність як справа (без ДІ), так і зліва (з ДІ). Клінічна, рентгенологічна та морфометрична оцінка ефективності ДІ засвідчила, що встановлені ДІ добре остеоінтегровані, патологічної рухомості та їх втрати не виявлено, а динаміка редукції маргінальної кістки медіально та дистально в ділянці шийки імпланта показала, що її втрата була більшою на верхній щелепі в порівнянні з нижньою. Морфометричні вимірювання розмірів зубних рядів у динаміці засвідчили їх ідентичність упродовж усього періоду моніторингу. Зазначене дослідження засвідчує, що ДІ є прийнятним методом заміщення відсутніх зубів у підлітковому віці, який, проте, вимагає детального вивчення індивідуальних особливостей денто-альвеолярного комплексу кожного пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050-5 + Р733.668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433805 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського