РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759055<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марковська О. В. 
Клініко-біохімічні та морфологічні аспекти розсіяного склерозу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / О. В. Марковська; Національна академія медичних наук України, Інститут неврології, психіатрії та наркології. - Харків, 2018. - 20 c. - укp.

Досліджено проблеми оптимізації діагностики, прогнозу й лікування хворих на розсіяний склероз (РС) на основі комплексного клініко-інструментального, біохімічного та морфологічного дослідження. Отримані в ході дослідження показники, аналізувалися залежно від типів перебігу, ступеня тяжкості та тривалості захворювання. Виявлено, що ферментативний дисбаланс при РС характеризується достовірним зниженням рівня креатинфосфокінази та лужної фосфотази на 46,7% і 13,4% відповідно, підвищенням активності аланінамінотрансферази на 44,5% і γ-глутамілтрансферази на 38,8% відносно показників контрольної групи, виразність якого залежить від типу перебігу РС. Відзначено, що при РС порушується вміст ключових незамінних макро- та мікроелементів. Незалежно від типу перебігу захворювання відмічається достовірне збільшення рівня магнію, міді та фосфору на 15,1%, 25,7%, і 15,1% відповідно, а також достовірне зниження рівня заліза на 15,4%. При ремітуючому рецидивуючому типі перебігу РС порушення активності вивчених ферментів, макро- і мікроелементів у сироватці крові відзначається тільки у пацієнтів у стадії загострення, що свідчить про патогенетичну й діагностичну значущість даних змін. Виявлено, що при РС збільшення вмісту міді й магнію, а також зниження активності креатинфосфокінази та лужної фосфотази знаходиться в тісній кореляційній залежності від тривалості захворювання та інвалідизації. В елементах периферичної нервової системи при РС виникають демієлінізація та дистрофічні зміни нервових волокон у вигляді розволокнення, варикозного здуття й осередкового зменшення шваннівських клітин, а також явища продуктивного васкуліту. Однією з ланок патогенезу є ендотеліальна дисфункція, що проявляється посиленням демієлінізації, дистрофічних й склеротичних змін периферичних нервових волокон та активацієй в шваннівских клітинах та стінках судин iNOS і СОХ-2.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433987 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського