РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759067<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панков А. О. 
Наукові основи підвищення ефективності роботи зернових сівалок застосуванням пневматичних висівних пристроїв дискретної дії : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.05.11 / А. О. Панков; Центральноукраїнський національний технічний університет. - Кропивницький, 2018. - 40 c. - укp.

Вирішено комплексну науково-технічну проблему підвищення ефективності роботи зернових сівалок, що включає такі складові: поліпшення енергоефективності робочого процесу висівних систем, зниження матеріаломісткості і тягового опору сівалок на основі застосування пневматичних висівних пристроїв дискретної дії з елементами струминної техніки, а також удосконалення засобів автоматизації та інформатизації процесу висіву на основі мехатронного підходу. Установлено, що перспективним напрямом підвищення ефективності технологічного процесу висіву є його принципова структурна зміна на основі застосування вепольного дискретного принципу дії висівних пристроїв, пов'язаних гнучкою дискретною синхронізацією з переміщенням посівної машини. При цьому дискретний принцип дії висівних пристроїв дає змогу оптимізувати енергоспоживання та ефективніше здійснювати автоматизацію робочого процесу, на відміну від аналогового принципу дії традиційних висівних систем. Залежності, виявлені в результаті аналізу і обробки даних, що характеризують роботу зернових сівалок, дали змогу обґрунтувати комплексний універсальний критерій ефективності застосування посівних машин, який є параметричне співвідношення, що визначає ефективність виробництва та експлуатації зернових сівалок на основі раціонального використання енергії. Співвідношення витрат енергії, виражених питомим тяговим опором до продуктивності або витрат до ефективності зазначає порівняльну ефективність посівної машини. Показано, що більшість існуючих технічних засобів диференціювання норми висіву є структурно надлишковими з негативним показником функціонально-структурної інтеграції та нерівномірним розподілом функціонального навантаження. Наявність надлишкових блоків призводить до зниження надійності і точності функціонування систем автоматизації, погіршення їх масогабаритних і вартісних показників. Доведена необхідність поліпшення показника функціонально-структурної інтеграції та розподілу функціонального навантаження в системах автоматизації посівних машин на основі застосування інтелектуальних мехатронних модулів. Встановлено, що поєднання в посівній машині роздільно-агрегатної компонувальної схеми групового висіву з малої матеріаломісткістю і висівних систем зі зниженою енергоємністю можливо на основі розроблених пневматичних висівних пристроїв дискретної дії з елементами пневмоніки. Це дає змогу зменшити енергоємність роботи зернових сівалок в середньому на 13 %, знизити їх тяговий опір на 12 %, а також економити експлуатаційні і приведені витрати до 16 % порівняно з посівними машинами, заснованими на поєднанні інших компонувальних схем і висівних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433754 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського