РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759164<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Барабаш Т. М. 
Латинське письмо у міських канцеляріях Руського воєводства XVI – XVII ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.02, 27 / Т. М. Барабаш; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ, 2018. - 18 c. - укp.

Комплексно вивчено латинське письмо та його графічні особливості у міських канцеляріях Руського воєводства ХVІ - ХVІІ ст., латино- та польськомовні (з латинською графікою в основі) документи. В межах Руського воєводства проаналізовано графіку книг вписів міських канцелярій Галицької, Львівської, Перемишльської та Сяноцької земель за 1525 - 1699 рр. У І пол. XVI ст. у записах переважав готико-гуманістичний курсив, у II пол. XVI ст. - польський постготичний курсив та італіка з постготичними впливами. У І пол. XVII ст. побутувала барокова канцеляреска, із вкрапленнями постготичного курсиву, а вже в II пол. XVII ст. - барокова бастарда. В ході аналізу книг вписів вдалося виокремити індивідуальні почерки писарів. Найбільше графічних варіацій в них зазнали літери із нижніми та верхніми виносними, зокрема р, графіка якої часто є ідентифікаційною ознакою індивідуальності почерку. Впродовж усього XVI ст. і першої третини XVII ст. на письмо міських канцелярій Руського воєводства впливала краківська міська школа. Із II пол. XVII ст., приблизно з 1640-х рр., канцеляристи Руського воєводства переорієнтувалися на львівську міську канцелярію, звідки взяли зразки письма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)4/5-536.1 + Т223.2(4УКР331)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433851 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського