РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759172<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Василов В. В. 
Білатеральні переломи стегна у постраждалих з політравмою : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В. В. Василов; Донецький національний медичний університет. - Лиман, 2018. - 24 c. - укp.

Зазначено, що політравма з пошкодженням скелета є однією з найбільш поширених і складних у плані лікування, а також загрозливою для життя людини, тому вивчення питань лікування таких постраждалих, зокрема з білатеральними переломами стегна, є актуальним і необхідним. Для вирішення завдань з визначення клініко-епідеміологічних складових дослідження аналізу піддано 147 випадків білатеральних переломів стегна та політравми. Проведений аналіз встановив, що найчастіше білатеральні переломи при політравмі зустрічаються у постраждалих середнього віку, 30 - 60-ти років, що було виявлено у 55,8 % випадків. Основним видом травматизму, що притаманний постраждалим з білатеральними переломами стегна та політравмою, є ДТП, що зареєстровано майже у половині випадків. У масивах спостереження превалюють високоенергетичні механізми травми, такі як падіння з висоти та прямий удар, що спостерігались у 84,9 % випадків. У постраждалих з білатеральними переломами стегна та політравмою найчастіше виявляли пошкодження діафізарної зони, що зареєстровані у 43,2 % випадків, серед яких превалювали уламкові переломи типу В, що спостерігали у п’ятої частини масиву дослідження. У постраждалих з проксимальними переломами стегна найчастіше виявляли прості переломи типу А, в той час як при переломах діафізарного та дистального відділів стегна спостерігали переломи типу В, що пов’язано з анатомічною будовою даних анатомічних ділянок та особливостями травмування постраждалих з політравмою. Встановлено й оцінено клінічні результативні ризики травматичного процесу у постраждалих із білатеральними переломами та політравмою, які виявили, що найвищий, катастрофічний, рівень виявлено у постраждалих з поєднанням тяжких багатоуламкових переломів у діафізарній та дистальній зонах стегна. З метою запобігання розвитку летального результату розроблено, науково обґрунтовано та впроваджено уніфіковані протокольні схеми прийняття тактичного рішення при лікуванні постраждалих з білатеральними переломами стегна та політравмою, використання яких дозволило знизити летальність на 6,5 % та підвищити виживаність на 10,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53 + Р458.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433859 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського