РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759267<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Царалунга І. Б. 
Варіативність у староукраїнській літературно-писемній мові XIV–XV ст. : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.01 / І. Б. Царалунга; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці, 2018. - 36 c. - укp.

Комплексно досліджено явище варіативності у староукраїнській літературно-писемній мові XIV - XV ст. На основі напрацьованої методики аналізу писемних пам'яток уперше в україністиці системно вивчено варіативні фонетичні та морфологічні елементи, встановлено роль діалектів, іншомовних впливів у виникненні варіативності. Визначено місце мовного паралелізму у формуванні конкретної літературно-писемної системи на українських та суміжних з ними територіях XIV - XV ст. Обгрунтовано позиції щодо класифікації та системного опису процесів унормування української літературно-писемної мови. У варіативних елементах українських пам'яток XIV - XV ст. виявлено консеквентні мовні ознаки традиційного письма, відображено фонетичні риси, типові для сучасної української літературної мови, виокремлено ознаки другого південнослов'янського впливу, послідовніше відображеного в релігійному письменстві, а також польськомовні риси, засвідчені здебільшого в грамотах. Зафіксовано ознаки північноукраїнського та південно-західноукраїнського наріч, визначено ареали діалектних явищ. Виокремлено північноукраїнський та південно-західноукраїнський варіанти староукраїнської літературно-писемної мови XIV - XV ст. Результати дослідження наведені на картосхемах та у таблицях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-011

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434304 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського