РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759391<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Омельяненко В. А. 
Практичні аспекти використання методології інституційно-інноваційного проєктування в контексті узгодженості інноваційної політики для сталого розвитку / В. А. Омельяненко // Проблеми економіки. - 2020. - № 4. - С. 67-74. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Необхідність розгляду інституційної складової вирішення проблем сталого розвитку формує нову площину аналізу за рахунок значного розширення спектра факторів впливу. При цьому постає завдання вироблення практичних аспектів обгрунтування найбільш важливих напрямків інституційного проєктування. Мета дослідження - аналіз інституційних аспектів вироблення інноваційної політики (ІП) у контексті сталого розвитку. Для вироблення ІП важливо, що інновації охоплюють не тільки технологічні зміни, але й зміни в організаційній, трудовій і соціальній практиці як такі, що можуть забезпечити потенційний вплив на перехід до сталого розвитку. Наведено узагальнення інноваційного аспекту цілей сталого розвитку. Для ідентифікації складових національної системи "сталий розвиток - безпека" адаптовано підхід експертів OECD (OECD Well-being Framework) до класифікації складових сталого розвитку шляхом систематизації 17 цілей сталого розвитку за видами капіталу з додаванням інституційного капіталу. За результатами розрахунків визначено, що саме інституційний капітал є найбільш проблемною складовою національної системи "сталий розвиток - безпека". Інституціонально-мережевий підхід до ІП припускає розгляд сукупності інститутів і закономірностей їх взаємодії в межах активних мереж (інституціональних кластерів), що забезпечують перетворення ресурсів на реальні результати ефективними методами відповідно до національного контексту та запитів соціуму. У дослідженні окремі аспекти вказаного підходу вивчено на прикладі галузевого кейс-дослідження розвитку приладобудування. Розроблено схему інституційно-інноваційного проєкту розвитку приладобудування. При реалізації проєкту можливо реалізувати потенціал інноваційної мережі, в межах якої можливо виявити перспективні напрямки інновацій, удосконалити механізм залучення приватного капіталу на основі публічно-приватного партнерства. Також з'являється потенціал розвитку нових напрямків активізації інноваційних процесів, що передбачають підвищення ефективності науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, зростання конкурентоспроможності продукції та збільшення ефективності державної підтримки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського