РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759392<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлов О. І. 
Інклюзивний розвиток України як система / О. І. Павлов, С. М. Дідух // Проблеми економіки. - 2020. - № 4. - С. 75-81. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Мета роботи - удосконалення наукового уявлення щодо сутності категоріального апарату інклюзивності та визначення інклюзивного розвитку України (ІРУ) як певної системи у її просторовому вимірі, секторальному та галузевому зрізах, політичному, економічному, соціальному та духовному проявах. Визначено, що системний виклик, обумовлений світовою економічною кризою, посиленою епідемією коронавірусної інфекції, поставив в центр уваги світової спільноти проблему подолання бідності та соціально-економічної нерівності як на глобальному, так і на національному рівнях, що, своєю чергою, актуалізує питання переходу суспільства до засад інклюзивності. Обгрунтовано, що питання трансформації моделі розвитку суспільства набуло значущості на тлі суперечливого розвитку глобалізації, пов'язаного з посиленням розриву між країнами центру світ-системи та країнами, що перебувають на її периферії. Наукова новизна дослідження полягає у визначенні етапів, напрямів створення передумов інклюзивності та обгрунтуванні системного уявлення про ІРУ. Для розкриття сутності та структури ІРУ здійснено аналіз наукового дискурсу, пов'язаного з категоріальним апаратом дослідження. Проведено аналітику ІР на основі ідентифікації парних дихотомій, які розкривають сутність і спрямованість цього процесу. Надано рейтинг України за індексом ІР серед країни, що розвивається. Сформовано системне уявлення про ІРУ, складовими якого є інклюзія як суспільний феномен, власне ІР як процес, його елементи (об'єкти) та результат. Виявлено проблеми, які мають свій прояв на національному рівні, у просторовому вимірі, секторальному та галузевому зрізах, у політичній, економічній, соціальній, духовній сферах суспільної життєдіяльності та є певними перепонами на шляху формування інклюзивного суспільства; розкрито перспективи суспільного розвитку на засадах інклюзивності. Перспективи подальших наукових розвідок перебувають у площині обгрунтування вітчизняної моделі ІР, яка б враховувала специфіку та сучасний стан українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.461 + У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського