РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759395<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Любаров Ю. Й. 
Розвиток туристичної сфери регіону на засадах формування територіально-виробничих інтеграційних структур / Ю. Й. Любаров // Проблеми економіки. - 2020. - № 4. - С. 106-112. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

До основних напрямків підвищення конкурентоспроможності регіону, зниження впливу негативних факторів, забезпечення диверсифікації регіонального туристичного продукту належить інтеграційний механізм розвитку туристичної індустрії. Територіально-виробнича туристична інтеграційна структура є регіональним або міжрегіональним об'єднанням, що створюється з метою поєднання потенціалу туристичної та обслуговуючої інфраструктури, туристично-рекреаційних ресурсів, туристичних товарів і послуг, людського потенціалу галузі для створення єдиного територіального туристичного простору, спроможного пропонувати конкурентоспроможний товар на регіональному, національному та світовому туристичному ринках. Особливості Миколаївської області зумовлюють можливість формування в регіоні специфічних кластерних утворень у туристичній сфері. З соціально-економічної точки зору туристично-рекреаційні кластери (ТРК) формують передумови для регіонального розвитку. Отже, формування ТРК фактично визначає ринкове позиціонування регіону та багато в чому впливає на його імідж. Суб'єктами-учасниками ТРК, окрім безпосередньо підприємств та організацій туристичної індустрії, що виробляють і реалізують туристичні продукти та послуги, є органи влади регіону (в особі їх представників або спеціально створених регулюючих та/чи наглядових структур), наукові й освітні установи, об'єднання підприємців тощо. ТРК може бути сформований на різному галузево-територіальному рівні - на локальному, регіональному, міжрегіональному. Розвиток ТРК на території регіону включає кілька послідових стадій: ініціація його створення з боку органів влади ("зверху"), бізнесу ("знизу"), суспільства; створення керуючої компанії; розробка стратегічного плану розвитку кластера та його узгодження зі стратегією розвитку території регіону; поточне управління діяльністю підприємств кластера; подальший розвиток на засадах самоорганізації. Така модель формування ТРК надає можливість врахувати інтереси всіх його учасників та створити передумови для сталого розвитку туристичної території.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)642.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського