РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759431<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kryvtsova M. V. 
Determination of biofilm formation and associated gene detection in Staphylococcus genus isolated from the oral cavity under inflammatory periodontal diseases = Визначення біоплівкоутворення та виявлення асоційованих генів у ізолятів роду Staphylococcus із ротової порожнини в умовах запальних захворювань пародонту / M. V. Kryvtsova, J. Kiraly, J. Koscova, Ye. Ya. Kostenko, R. V. Bubnov, M. Ya. Spivak // Біол. студії. - 2020. - 14, № 3. - С. 49-64. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Стрімко зростаюча тенденція до формування антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів обумовлює актуальність робіт, спрямованих на моніторинг їх чутливості до антибіотиків. Запальні захворювання пародонту, зокрема, пародонтит, супроводжуються хронічним персистуючим запальним процесом, що потребує застосування антибактеріальних препаратів. Більшість мікроорганізмів ротової порожнини містяться у складі біоплівки. Хронічний запальний процес і здатність до біоплівкоутворення є чинниками, що сприяють формуванню антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів. Мета роботи - дослідити здатність до утворення біоплівки та наявність генів, асоційованих з утворенням біоплівки у антибіотикорезистентних біоплівкотвірних бактерій роду Staphylococcus, ізольованих із ротової порожнини хворих на пародонтит. Дослідження проведені на базі Ужгородського національного університету (Ужгород, Україна) та Кошицького університету ветеринарії та фармації (Кошице, Словакія). Виділення ізолятів проведено у хворих на хронічний пародонтит із використанням диференційно діагностичних поживних середовищ; ідентифікацію проведено з використанням ENTERO-test, STREPTO-test, STAPHYLO-test. Хемотаксономічну ідентифікацію антибіотикорезистентних ізолятів виконували на пристрої Microflex LT (Bruker Daltonics Gmb, Lipsko, Nemecko) Flex Control (verzia 3.0). Здатність до біоплівкоутворення вивчено способом культивування у пластикових чашках Петрі, з подальшим фарбуванням біоплівки 0,1 % розчином кристал віолету та спектрометричним визначенням оптичної густини спиртового розчину після відмивання етиловим спиртом. Чутливість бактерій до антибіотиків і мікроскопічних грибів визначено дискодифузійним методом відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 16.04.2007 N 167 та EUCAST (Європейський комітет з тестування сприйнятливості до антимікробних препаратів). Наявність генів icaA, icaD, icaC, icaB, agrA, srtA виявляли за допомогою двох мультиплексних полімеразних ланцюгових реакцій (мПЛР). Ген 16S рРНК і ген icaR ампліфіковано за допомогою окремої ПЛР. Висновки: встановлено, що у мікробіоценозі ротової порожнини у разі хронічного пародонту домінують мікробні асоціації, у складі яких переважають бактерії роду Staphylococcus, більшість з яких має здатність до утворення біоплівки та стійкість до ряду антибіотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.241.3 + Е40*801-642:Г296 + Р661.210.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського