РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759670<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нагорний А. О. 
Високоглиноземні вогнетривкі бетони на алюмофосфаткальцієвому зв'язуючому / А. О. Нагорний // Наук. дослідж. з вогнетривів та техн. кераміки : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 120. - С. 91-97. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Для багатьох галузей промисловості подальший прогрес є можливим за умови створення більш ефективних вогнетривів нових типів. Зазначено, що у порівнянні з традиційними вогнетривами, вогнетривкі бетони на АФК зв'язувальному продовжують здобувати популярність через такі переваги: швидке виконання вогнетривких футерівок і низькі конструкційні ціни; скорочене та спрощене обслуговування високотемпературних агрегатів; гарна термічна стійкість; монолітність конструкцій; набирання початкової міцності змонтованих футерівок не потребує часу на тужавіння. Довговічність вогнетриву суттєво зростає, якщо його структура формується в умовах експлуатації. Саме тому, розробка нових вогнетривких матеріалів повинна відбуватись шляхом моделювання їх структури. Такі принципи реалізуються у технології вогнетривких бетонів в обмежених часом умовах виготовлення та виводу на робочий режим футерівки промислового високотемпературного агрегату. Висвітлено фосфатовмісні фази, що є відповідальними за необхідні фізико-механічні властивості високоглиноземних бетонів на АФК зв'язувальному. Встановлено, що колоїдні та кристалічні фази, утворені внаслідок міжфазної взаємодії, забезпечують підгрунтя для застосування АФК зв'язувальних (суспензій) у вогнетривкій промисловості. Отримані бетони демонструють об'ємосталість, термостійкість понад 30 теплозмін, експлуатаційну міцність 40 МПа та вогнетривкість >> 1700 <^>oC.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського