РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759679<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Саввова О. В. 
Алюмосилікатні склокерамічні матеріали електротехнічного призначення / О. В. Саввова, Г. К. Воронов, С. О. Рябінін, О. Ю. Федоренко, В. Д. Тимофєєв // Наук. дослідж. з вогнетривів та техн. кераміки : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 120. - С. 175-185. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано перспективність застосування склокерамічних матеріалів (СКМ) як виробів електротехнічного призначення. Показано пріоритетність формування самоорганізованої макро- та наноструктури СКМ в умовах низькотемпературної термічної обробки для забезпечення їх високих фізико-хімічних властивостей. З урахуванням аспектів енергозбереження, обгрунтовано вибір алюмосилікатної системи матеріалів для одержання високоміцних СКМ із покращеними електричними властивостями. Обрано технологічні режими варки, формування та термічної обробки СКМ. Вимірювання електричного опору, діелектричної проникності та тангенсу кута діелектричних втрат на частотах 106 Гц проведено з використанням приладів тераометру Е6-13А на триелектродній системі за температури +29 <^>oC і RLC-метру DE-5000. Електричну міцність (Em) і міцність на стиснення визначено за ГОСТ 24409-80; міцність на розтягнення - за ГОСТ (GOST) 32281.1-2013 (EN 1288-1:2000). Встановлено визначальний вплив на електричні властивості СКМ кристалічних фаз alpha-кордієриту, beta-сподумену або дисилікату літію, а також складу залишкової склофази. Проаналізовано вплив структури алюмосилікатних СКМ на їх електричні та механічні властивості. Встановлено, що визначальною умовою застосування розроблених СКМ як ізоляційних матеріалів за одночасної дії термічних і механічних навантажень під час багаторазового виконання високотемпературних операцій є їх висока міцність на пробій Em = 37 - 42 МВ/м, а також термостійкість, що обумовлена низькими показниками термічного коефіцієнта лінійного розширення. Порівняльна оцінка відомих керамічних і СКМ електротехнічного призначення вказує на доцільність застосування розроблених матеріалів як підкладок у конструкції гібридної інтегральної схеми, вакуум-щільної оболонки та діелектриків конденсаторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського