РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759690<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Farynovych I. 
Factoring management on the basis of formation of optimizing factoring portfolio of trade enterprises = Управління факторингом на основі формування оптимізаційного факторингового портфеля торговельних підприємств / I. Farynovych, Kh. Danylkiv, M. Lapishko, V. Havran, I. Zhyhalo // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 4. - С. 69-78. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження питань ефективності управління факторингом як інноваційним продуктом на засадах формування оптимізаційного факторингового портфеля (ФП) підприємств торговельної галузі, що слугуватиме підгрунтям для ухвалення управлінських рішень щодо впровадження цієї послуги в господарську діяльність суб'єктів господарювання. У результаті дослідження сформульовано низку висновків і методичних рекомендацій практичного спрямування. Формування оптимізаційного ФП базується на засадах моделі портфельних інвестицій CAPM, запропонованої В. Шарпом. Умови формування портфельних інвестицій, що відображені в ціновій моделі ринку капіталів, були адаптовані до формування ФП. Ключовими умовами факторингової угоди є: обмеження на кредитний ризик і заданий рівень доходу, тобто підприємство повинно обрати портфель із максимальною прибутковістю, що досягається мінімізацією витрат на цю послугу; прагнути до збільшення ліміту фінансування дебіторів; вилучити з портфеля дебіторів підприємства з високим ризиком неповернення заборгованості. Дебітори підприємства, що формуватимуть оптимізаційний ФП, запропоновано визначати через змінні x1 - xn. Коли x = 1, то дебітор додається до ФП, а за умови x = 0, потрібно виключити дебітора з портфеля. За умови укладання регресійних договорів факторингу можна використати неперервну задачу лінійного програмування, в якій змінна x буде в діапазоні від 0 до 1, тобто ліміти фінансування на дебіторів можуть дробитися. Цільову функцію ФП торговельних підприємств запропоновано як для "invoice-discounting" (лише фінансування дебіторської заборгованості), так і для "full factoring", тобто повноцінного факторингу (застосування додаткових суміжних послуг факторингу). Дохідність підприємства від факторингових операцій залежить від кількості дебіторів у ФП. Що більшою є кількість дебіторів у портфелі, то вищою є прибутковість підприємства від факторингу. Проте підприємству потрібно враховувати дебіторів із високим кредитним ризиком із метою мінімізації неповернення дебіторської заборгованості. Отже, дебітори, які мають найбільший кредитний ризик факторингу, повинні бути виключені з ФП. Для оцінювання економічної ефективності управління факторингом підприємств торговельної галузі на основі сформованих оптимізаційних ФП запропоновано використовувати методику Cronbach & Gleser. Запропоновані пропозиції щодо управління факторингом торговельних підприємств, в основу якого покладено формування ФП, надають можливість урегулювати боргові відносини між підприємствами з залученням третіх сторін, тобто запобігти виникненню негативних явищ у боргових відносинах між торговельними підприємствами в майбутньому, а також будуть сприяти максимізації прибутку на досліджуваних суб'єктах підприємництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21 + У542.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського