РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759716<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Makarenko Yu. 
Improvement of pension insurance principles = Удосконалення засад пенсійного страхування / Yu. Makarenko, N. Kuryacha // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 4. - С. 320-327. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Наведено базові принципи інвестування пенсійних фондів, серед яких виділено принцип безпеки, принцип прибутковості, принцип оборотності; та особливості пенсійного страхування у світі, до яких належать особливості управління збором страхових внесків, особливості для сільської місцевості, особливості "етичного інвестування". Доведено, що досвід гарантування пенсійних виплат слід використовувати тим країнам, що розвивають пенсійні системи нового типу. Для виходу з фінансової кризи в галузі пенсійного забезпечення (ПЗ) доцільним є розроблення нових принципів для відновлення світових ринків ПЗ. Виявлено, що використання солідарної системи ПЗ є зараз актуальним питанням для багатьох країн світу в умовах фінансової кризи і неможливості громадян виплачувати пенсійні внески. Проблематику розвитку системи ПЗ досліджено багатьма зарубіжними науковцями, економістами, політичними діячами, які заклали фундамент у формування сучасних пенсійних систем в економіках світу. Вітчизняні вчені формують сьогоднішнє бачення становлення нової пенсійної системи в Україні. У сфері соціального забезпечення як в Україні, так і у світі можна констатувати, що система ПЗ є важливою складовою системи соціального забезпечення підприємницької діяльності. Мета роботи - обгрунтування теоретичних положень і розроблення науково-практичних рекомендацій щодо пенсійного страхування в умовах реформування пенсійної системи. Роль пенсій зростає з розвитком ринкових відносин у країнах, де відбуваються соціально-економічні та політичні зміни. На підставі попередніх досліджень розроблено схему, в якій представлено базові принципи та особливості пенсійного страхування у світі. Демографічна проблема є нагальною для багатьох країн світу, і вирішуватися вона може підвищенням пенсійного віку, зрівнюванням пенсійного віку чоловіків і жінок, зростанням державних видатків на пенсію тощо, але з обов'язковим урахуванням конкретної ситуації, що склалася в кожній окремо взятій країні. Велике значення у здійсненні засад ПЗ відіграють процеси інвестування коштів. Інвестування пенсійних страхових фондів на ринку капіталу має свої особливості та певні принципи, яким необхідно слідувати для безпеки, прибутковості й оборотності коштів. Таким чином держава повинна здійснювати регулювання та контроль процесу інвестування коштів пенсійних фондів. Залежно від політики держави повинно встановлюватися обмеження щодо інвестування в різні засоби. Високий рівень мінливості процесів у цій сфері, пов'язаний як із внутрішніми, так і зовнішніми факторами, потребує подальшого дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.22 + У9(4УКР)261.733.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського