РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759728<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yatsenko O. 
Global agri-food market: consumer trends and trade problems = Глобальний агропродовольчий ринок: споживчі тенденції та проблеми / O. Yatsenko, T. Tsygankova, Yu. Zavadska, I. Horbachova, O. Khoroshun // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 4. - С. 440-448. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Визначено, що проблема гарантування продовольчої безпеки як для окремо взятих країн, так і для світової спільноти загалом, значно загострилась внаслідок взаємопов'язаних глобальних екологічних, економічних і соціальних потрясінь з одночасним стрімким технологічним трансформуванням галузі у поєднанні з суттєво зростаючим світовим попитом на продовольство та зміною споживчих уподобань. Зазначені процеси відбуваються на тлі падіння світової економіки, викликаного пандемією COVID-19. Проаналізовано наслідки окреслених чинників на міжнародний агропродовольчий ринок (АПР), а саме введення додаткових торговельних обмежень, зростання цін на продукти харчування та збої у глобальних ланцюжках їхніх поставок тощо. Ці та інші негативні тенденції в межах глобального продовольчого ринку зменшують фізичну доступність харчування та знижують якість життя людей. Об'єктом дослідження є процеси розвитку глобального ринку агропродовольчих товарів. Предметом дослідження - домінанти та механізми формування глобального ринку агропродовольчої продукції (АПП). Мета роботи - комплексна оцінка глобального АПР у розрізі трансформації споживчих пріоритетів з урахуванням турбулентності міжнародного економічного простору. Завданням наукового дослідження є визначення глобальних домінант і тенденцій розвитку ринку АПП, оцінка інтеграційних перспектив України у світовий АПР. Для досягнення мети та вирішення завдань використано такі методи наукового дослідження: метод системного аналізу, прогнозування, узагальнення. Наукова новизна одержаних результатів полягає в наданні комплексної оцінки сучасного стану міжнародного АПР у розрізі ключових факторів і детермінант його розвитку з подальшою побудовою на основі отриманих результатів оптимальної моделі використання потенціалу економічної співпраці між Україною та її міжнародними торговельними партнерами. Також у дослідженні дістали подальшого розвитку системна оцінка ринку АПП України, який динамічно інтегрується у глобальний і характеризується, з одного боку, зміцненням лідируючих позицій українських товаровиробників за низкою товарних позицій і географічною структурою торговельних відносин на світовому ринку, а з другого боку - диспропорцією між експортом сировини та готової продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-982

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського