РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759748<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bashev V. F. 
Influence of liquid quenching on phase composition and properties of Be-Si eutectic alloy = Вплив загартування з рідкого стану на фазовий склад і властивості евтектичного сплаву Be-Si / V. F. Bashev, S. I. Ryabtsev, O. I. Kushnerov, N. A. Kutseva, S. N. Antropov // East Europ. J. of Physics. - 2020. - № 3. - С. 81-84. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Методом гарту з рідкого стану (splat-загартування) вперше виявлено утворення суміші метастабільних пересичених твердих розчинів заміщення в евтектичному сплаві Be-33 at. % Si. Литі зразки отримано шляхом заливки розплаву в мідну форму. Високі швидкості охолодження під час рідинного загартування досягнуто завдяки відомій техніці splat-охолодження, коли крапля розплаву розподіляється на внутрішній поверхні швидко обертового теплопровідного мідного циліндра. Максимальні швидкості охолодження оцінено по товщині фольги. Використовувані швидкості охолодження розплаву (до 10<^>8 K/s) є достатними для утворення аморфних фаз у деяких евтектичних сплавах з аналогічними фазовими діаграмами, але встановлено, що ці швидкості недостатні для отримання таких фаз в евтектичному сплаві Be-Si. Рентгеноструктурний аналіз проведено на дифрактометрі у відфільтрованому випромінюванні кобальту <$E roman K sub alpha>. Мікротвердість вимірноя на мікротвердомірі за навантаження 50 Г. Електричні властивості, а саме, температурні залежності відносного електричного опору, вивчено традиційним 4-зондовим методом нагріву в вакуумі. Точність періоду кристалічної решітки сплаву з урахуванням екстраполяції кута відображення на 90<^>o становить +- 3 x 10<^>-4 нм. Виявлено, що навіть у разі надзвичайно високої швидкості гарту з розплаву замість утворення аморфної фази виявляється наявність двох пересичених твердих розчинів заміщення на основі берилію та кремнію. Продемонстровано, що різниця в атомних радіусах елементів істотно впливає на спотворення кристалічних решіток пересичених твердих розчинів, що формуються, та оцінено значну величину мікронапруг (напруг другого роду) в решітці кремнію, яка пересичена берилієм, що, природно, та обумовлює суттєве зростання величини мікротвердості, а саме: спостерігається збільшення мікротвердості у Be-Si сплаві за умов застосованого методу загартування з рідкого стану більш, ніж в 1,7 разу в порівнянні з литим евтектичним сплавом і більш ніж в 6 разів вище в порівнянні з евтектоїдним литим сплавом залізо-вуглець. Отримана політерма електроопору сплаву за умов безперервного нагріву його в вакуумі підтверджує метастабільний характер сформованих нових фаз за загартування з рідкого стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.304.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського