РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759826<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Rodionova V. V. 
Renal function and nutritional status in patients with arterial hypertension = Функція нирок і нутритивний статус у хворих на артеріальну гіпертензію / V. V. Rodionova, O. O. Boiko // Мед. перспективи. - 2020. - 25, № 4. - С. 66-72. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Артеріальна гіпертензія (АГ) є основною запобіжною причиною, яка упереджується при серцево-судинних захворюваннях і всіх причинах смерті в усьому світі та посідає друге місце серед найбільш важливих причин хронічної хвороби нирок після діабету. Важливим фактором, що сприяє підвищенню артеріального тиску, є ожиріння. Надмірна вага сприяє підвищенню кров'яного тиску і становить 65 - 75 % первинної гіпертонії, яка є основною причиною серцево-судинних захворювань і захворювань нирок. Мета роботи - дослідження функції нирок у хворих на АГ залежно від нутритивного статусу пацієнтів. У проспективне дослідження увійшли 47 стабільних амбулаторних пацієнтів з АГ II стадії (гіпертрофія лівого шлуночка) 1 - 3 ступеня, (24 жінки і 23 чоловіки), середній вік - 55,7 (8,9) року. Середня тривалість захворювання становила 14 (3,2) років. До контрольної групи були включені 28 відносно здорових осіб без АГ (15 жінок і 9 чоловіків), середній вік - 56,0 (6,6) років. Усім пацієнтам проводили оцінку скарг, анамнестичних даних, статусу куріння, фізикальний огляд з визначенням антропометричних показників (зріст, вага, індекс маси тіла, окружність талії), вимірюванням частоти серцевих скорочень і рівня артеріального тиску. Визначено ризик серцево-судинних подій відповідно до шкали SCORE. Стан нутритивного статусу оцінювали на підставі даних біоімпедансметрії (аналізатор "Omron") з визначенням відсотка загального жиру, м'язової маси і вісцерального жиру. Для уточнення функціонального стану нирок визначали рівень загального білка в сироватці крові, креатиніну та альбуміну в сечі, з визначенням альбумін-креатиніну співвідношення в разовій порції сечі, обчислювали швидкість клубочкової фільтрації. У пацієнтів з АГ було виявлено зміну нутритивного статусу у вигляді підвищення кількості загальної жирової тканини на тлі зниження пулу м'язової тканини, з розвитком саркопенії в поєднанні з ожирінням. Також у пацієнтів мало місце формування гіпертензійної нефропатії. Виявлено, що показник ІМТ не є достатньо інформативним для визначення нутритивного статусу, що вимагає застосування методу біоімпедансметрії для визначення відсотка загального та вісцерального жиру, м'язової маси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р414-37 + Р415.202.1-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського