РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759833<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Makarchuk O. M. 
Endometrial state in women with uterine factor of infertility at the stage of preconceptional care according to sonography and doplerometry data = Стан ендометрія в жінок з матковим фактором безпліддя на етапі преконцепційної підготовки за даними сонографії та доплерометрії / O. M. Makarchuk, O. M. Ostrovska, Okolokh Onieka Gibson, I. K. Orishchak, A. R. Cheredarchuk // Мед. перспективи. - 2020. - 25, № 4. - С. 114-121. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

В останні роки відмічена тенденція до зростання частки маткових чинників безпліддя. Аналіз наукових робіт розчаровує відсутністю даних щодо удосконалення діагностичного алгоритму, доцільності акцентуації значущості прегравідарного етапу. Мета наукового дослідження - розробка сонографічних критеріїв готовності ендометрія до імплантації на етапі преконцепційної підготовки в жінок з матковим фактором безпліддя. У першу групу увійшли 80 жінок з матковим фактором безпліддя, другу групу (40 жінок) склали пацієнтки, які вперше вступали до програми IVF. Контрольну групу склали 30 жінок з нормальною фертильністю. Дослідження структури ендометрія, міометрія та тканини яєчників виконували на апараті Voluson 760, на 4 - 6 день менструального циклу (згідно з International Endometrial Tumor Analysis (IETA) - консенсусу ехографічного опису змін ендометрія) та на 20 - 24 дні циклу. Для оцінки опосередкованих ознак хронічного ендометриту використовували ехорафічні критерії, розроблені В. Н. Демидовим та співав., а також сонографічний діагноз верифікували в ході морфологічного та імуногістохімічного дослідження. Найбільш поширеними порушеннями менструальної функції в жінок з матковим фактором безпліддя стали альгодисменорея - 33,3 %, альгогіпоменорея - у 22,2 %, гіпоопсоменорея - 64,4 %. Витончення ендометрія достовірно частіше відмічено в групі з матковим фактором репродуктивного нездоров'я, у третини (33,8 %) дисхроноз ехоструктури ендометрія, неоднорідність М-ехо з переважанням гіперехогенних ділянок - у 41,3 % спостережень. Гіперехогенні включення в базальному шарі, множинні структури лінійного характеру та підвищеної ехогенності зафіксовані в кожної п'ятої пацієнтки, а гіпоехогенний контур матки - у 47,5 % спостережень. Найбільш значуще відношення шансів, що слід пов'язати із невдачами при проведенні програми IVF та ранніми репродуктивними втратами, визначено в пацієнток з ендометріозом (OR - 5,85; 95 % CI: 1,32 - 13,32), синехіями (OR - 2,27; 95 % CI: 0,96 - 10,16) та поліпами (OR - 2,48; 95 % CI: 0,84 - 11,36). Вдалося виділити такі критерії функціонального щодо готовності до імплантації ендометрія, а саме: товщина ендометрія більше 8 мм, відповідність ехоструктури фазі менструального циклу, однорідність М-ехо, відсутність гіперта гіпоехогенних включень, а також повноцінна гемодинаміка в судинному басейні малого таза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р716.11 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського