РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759836<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gudaryan A. A. 
Justifications for differentiated approach in correction of some changes of the immunologic disorders in patients with rapidly progressing generalized parodontitis with different drug susceptibility of the parodontal bacteria = Обгрунтування диференційованого підходу в корекції деяких змін імунологічних розладів у хворих на швидкопрогресуючий генералізований пародонтит з різною лікарською чутливістю пародонтальних бактерій / A. A. Gudaryan, I. S. Maschenko, A. S. Dorogina, S. V. Shyrinkin // Мед. перспективи. - 2020. - 25, № 4. - С. 138-146. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Швидкопрогресуючий генералізований пародонтит (ГП), як і раніше, залишається надзвичайно важливою медичною проблемою, незважаючи на певні досягнення у вирішенні більшості питань етіології, патогенезу та лікування. У дослідження було включено 102 хворих на швидкопрогресуючий ГП I - II і II - III ступенів тяжкості, з малоефективними і нестійкими результатами проведеного раніше лікування, які перебували на обстеженні та лікуванні в клініці кафедри хірургічної стоматології, імплантології та пародонтології ДЗ "Дніпропетровська медична академія МОЗ України". На підставі проведених діагностичних і лікувальних заходів встановлено, що у хворих формування різної лікарської чутливості в пародонтопатогенних мікроорганізмів до протокольної антибактеріальної терапії тісно пов'язане з імунологічними захворюваннями. Наявність у тканинах пародонта лікарсько-резистентних бактерій поєднується з більш вираженим імунодефіцитом у механізмах системного й локального захисту, ніж при заселенні осередків ураження лікарсько-чутливими пародонтальними мікроорганізмами. Виявлені особливості порушень імунітету у хворих на швидкопрогресуючий ГП з лікарсько-резистентною інфекцією до загально-прийнятої антибактеріальної терапії проявляються зниженням СD3+ лімфоцитів, клітин з цитостатичною активністю (СD4+, СD16+), що експресують рецептори активації лімфоцитів СD25+, HLA-DR і апоптозу СD95+), на тлі деякого підвищення СD20+, СD116+, СD54+, значним пригніченням синтезу SIgA, IgM, <$E alpha>-ІНФ, <$E gamma>-ІНФ; вираженим підвищенням продукції прозапальних цитокінів ІЛ-1<$E beta> і ФНП-<$E alpha>. Наочно доведена необхідність диференційованого підходу в корекції імунологічних розладів у хворих на швидкопрогресуючий ГП залежно від виявлення чутливості і резистентності пародонтопатогенних бактерій до протокольної загальноприйнятої антибактеріальної терапії, що забезпечує більш швидке переривання інфекційно-запального процесу (в середньому на 3,6 +- 0,2 дня) більше ніж у 90 % випадків, нормалізацію параметрів імунологічної реактивності в 93,3 % спостережуваних і стійку клінічну ремісію захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського