РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759841<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ipatov A. V. 
Primary disability due to neoplasms in Ukraine: structure, trends, influencing factors = Первинна інвалідність внаслідок новоутворень в Україні: структура, тенденції, фактори впливу / A. V. Ipatov, I. Ya. Khaniukova, O. M. Moroz, N. A. Sanina // Мед. перспективи. - 2020. - 25, № 4. - С. 181-188. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

З метою аналізу стану та структури первинної інвалідності дорослого населення регіонів України внаслідок новоутворень за період 2010 - 2019 рр., виявлення причин, які впливають на показники первинної інвалідності, та регіональних особливостей проведено суцільне дослідження із використанням статистичного методу дослідження. Проаналізовано розширену статистичну інформацію щодо стану інвалідності в Україні за офіційною формою Державного комітету статистики України "Звіт про причини інвалідності, показання до медичної, професійної і соціальної реабілітації" (ф. N 14, затверджена наказом МОЗ України за погодженням з Держкомстатом України 10.07.2007 р. N 378) за відповідні десять років з 24 областей України та м. Київ. Проведено кореляційний аналіз за допомогою програми Excel для встановлення зв'язків між показниками первинної інвалідності внаслідок новоутворень та низкою медичних та соціальних факторів за допомогою коефіцієнта Браве Пірсона (r). За останні десять років показники первинної інвалідності внаслідок новоутворень та злоякісних новоутворень як дорослого, так і працездатного населення поступово зростали. Вони завжди входили в першу трійку причин інвалідності населення України. Проте перше місце останні 27 років займали серцево-судинні захворювання. У 2019 р. новоутворення посіли перше місце. Коливання показників первинної інвалідності внаслідок новоутворень пов'язані з низкою медичних та немедичних причин. Основними з них є: захворюваність, розповсюдженість новоутворень, кількість ліжок в онкодиспансерах та наявність спеціалізованих онкологічних медико-експертних комісій в регіоні, зміни законодавства щодо критеріїв установлення груп інвалідності. У структурі первинної інвалідності внаслідок новоутворень переважають особи працездатного віку (40 - 60 років), їх кількість коливається по роках, проте тенденція до переваги зберігається. За групами інвалідності переважає тяжка II група інвалідності, що говорить про пізню діагностику внаслідок несвоєчасного звернення такого контингенту за медичною допомогою та перевагою так званих "запущених" форм захворювання. Ця тенденція також притаманна усім десяти рокам спостереження. Найбільші показники первинної інвалідності внаслідок новоутворень також стабільно протягом усього десятирічного періоду спостереження відзначаються в областях, які вважаються найбільше постраждалими від Чорнобильської катастрофи: Київська область, м. Київ, Житомирська, Чернігівська, Волинська, Рівненська. Проте спостерігається й не зовсім мотивоване зростання зазначеного показника в Полтавській області останні три роки. Отримані результати стануть підставою для розробки загальноукраїнських та регіональних заходів щодо реабілітації осіб з інвалідністю внаслідок новоутворень, будуть сприяти збереженню державних коштів внаслідок їх цілеспрямованого розподілу по регіонах та збереженню трудових ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)335 + Р11(4УКР)026.425.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського