РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000759865<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матійко А. 
Швидка розрізнювальна атака на шифросистему NTRUCipher+ / А. Матійко, А. Олексійчук // Захист інформації. - 2020. - 22, № 3. - С. 183-189. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Шифросистему NTRUCipher запропоновано в 2017 р. як симетричну версію алгоритму шифрування NTRUEncrypt, який є на сьогодні одним з найшвидших постквантових криптографічних алгоритмів, що базуються на решітках у евклідовому просторі. Метою побудови NTRUCipher є створення симетричної шифросистеми для практичних застосувань, стійкість якої, аналогічно асиметричним, базується на складності розвєязанні лише однієї обчислювальної задачі. Проведені попередні дослідження зазначеної шифросистеми, проте за їх рамками залишається питання про стійкість NTRUCipher відносно розрізнювальних атак, спрямованих на побудову статистичних критеріїв для розрізнення послідовностей шифрованих повідомлень шифросистеми та суто випадкових послідовностей. Показано, що шифросистема NTRUCipher та навіть її природне удосконалення - NTRUCipher+, запропоноване по аналогії з відомою обгрунтовано стійкою версією асиметричної криптосистеми NTRU, є вразливими відносно розрізнювальних атак. Запропоновано швидку розрізнювальну атаку на шифросистему NTRUCipher+ та (для окремого випадку) ще більш швидку модифікацію цієї атаки. Отримано аналітичні оцінки трудомісткості обох атак, з яких випливає, що вони мають поліноміальну часову складність та можуть бути реалізовані в режимі реального часу (для стандартного набору параметрів шифросистеми). Отримані результати свідчать про те, що для побудови симетричних NRTU-подібних криптосистем слід використовувати інші загальні конструкції.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського