РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760199<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рябошапко Л. 
Державна влада і свобода віросповідання у місті Львові: становлення, розвиток, дискримінація, відновлення / Л. Рябошапко, Л. Ярмол, Я. Бишкевич // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 2. - С. 10-18. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Висвітлено політичну, історико-правову, конституційну проблематику державно-церковних взаємин, значення духовних цінностей як об'єкта конституційно-правових відносин, становлення та реалізацію законодавства про свободу віросповідання у м. Львів. Підкреслено вагомість проведення Всеукраїнського православного Собору у м. Київ 15 грудня 2018 р. Рішення Собору стало правовою підставою для створення автокефальної помісної Православної Церкви. Наголошено, що тематика релігійно-правових відносин у м. Львів за різних державних режимів була предметом аналізу багатьох науковців. Значний творчий доробок внесли польські й австрійські вчені, а також радянські та українські науковці. Констатовано, що у їх працях висвітлюються загальноісторичні події у м. Львів у різні історичні періоди та надано аналіз законодавства у сфері свободи віросповідання. Розкрито діяльність різних органів державної влади на території України в аспекті забезпечення чи порушення прав громадян на свободу віросповідання у м. Львів. Мова йде про статус релігійних норм у м. Львів під час входження міста до складу Галицько-Волинського королівства, Королівства Польського (Речі Посполитої), Австрійської монархії (Австро-Угорської імперії), ЗУНР, Республіки Польща, УРСР, III Рейху, України. З широким використанням фактологічного матеріалу охарактеризовано стан реалізації релігійних прав віруючих різного віросповідання (православних, католиків, апостольців, іудеїв) у мм Львів у різні історичні періоди. Відображено діалог органів місцевого самоврядування та органів державної влади у м. Львів з інституціями громадянського суспільства. Такий діалог надає можливість врегулювати періодичні політико-правові конфлікти на релігійному грунті, а відтак - реалізувати конституційне законодавство про свободу совісті та віросповідання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)36-115,00 + Х809(4УКР-4ЛЬВ-2Л)31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського