РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760245<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мартинів Ю. В. 
Імуностимулювальна дія бета-глюкану за медикаментозної імуносупресії мурчаків / Ю. В. Мартинів, Я. В. Кісера // Біологія тварин. - 2020. - 22, № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Особливістю дії бета-глюканів є вплив на всі популяції лейкоцитів, що супроводжується активацією фагоцитарної функції. Кортикостероїдні гормони мають імуносупресивну дію. Моделювання імуносупресії надало змогу оцінити зміни в крові під впливом дексаметазону, що є діючою речовиною препарату дексафорт, і бета-глюкану як імуностимулятора. Гематологічні дослідження для з'ясування імуностимулювальної дії бета-глюкану на тлі медикаментозної імуносупресії дексафортом провели з метою з'ясування імунної реактивності організму мурчаків (Cavia porcellus). В умовах віварію провели дослід на 20-и здорових мурчаках (одна контрольна і 3 дослідні групи по 5 особин у кожній групі: I - імуносупресія без імуностимулятора; II - без імуносупресії з імуностимулятором; III - імуносупресія з імуностимулятором). Імуносупресію здійснювали тваринам I і III дослідних груп дворазово з інтервалом кожні 7 діб: підшкірно вводили препарат дексафорт на основі дексаметазону пролонгованої дії (Intervet Schering-Plough Animal Health, Нідерланди). Як імуностимулятор використовували бета-глюкан в дозі 30 мг на кг маси. Препарат задавали випоюванням 1 раз в день щодня протягом 14 діб тваринам II і III дослідних груп після другого введення дексафорту. За дії дексафорту у крові досліджуваних тварин встановлено зменшення кількості лейкоцитів, зокрема лімфоцитів, що відображає імуносупресивний стан організму. Випоювання тваринам бета-глюкану призводило до збільшення у їх крові кількості лейкоцитів, зокрема лімфоцитів і тромбоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.774-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського