РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку

Солопова Х. Я. 
Природні механізми захисту коропових риб за ураження бактерійним аеромонозом і за дії синбіотичного препарату "Ентеронормін" / Х. Я. Солопова // Біологія тварин. - 2020. - 22, № 1. - С. 46-49. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Аеромоноз коропових риб є одним із найпоширеніших захворювань ставкових риб, яке завдає значної шкоди рибництву: загибель риби становить від 10 до 90 %. Для лікування хворих риб застосовують антибактерійні препарати: нітрофурани, антибіотики, кормові антибіотики, а також барвники. Незважаючи на значні переваги від використання антибіотиків, сьогодні вважають, що надмірне використання будь-яких антибіотичних речовин упродовж певного періоду часу може призвести до появи локальної популяції бактерій, стійкої до їх дії. Тому пробіотики мають низку переваг перед наявними вітамінними та антибіотичними препаратами: технологічні в застосуванні тваринам; малотоксичні; їх виробництво є простим та екологічно чистим; ці препарати дешеві; економічна ефективність їх застосування є високою. Наведено результати досліджень впливу синбіотичного препарату ентеронормін у комплексі з йодом і селеном на показники неспецифічної резистентності організму коропів, уражених бактерійним аеромонозом. Дослідження проведено в умовах акваріумів у Львівській дослідній станції Інституту рибного господарства НААН. Контрольна група, до якої входили клінічно здорові риби, впродовж 7 днів через зонд отримувала 3 % крохмальну суспензію (КС); перша дослідна група (Д1) - хворі на аеромоноз коропи, яким аналогічно задавали лише 3 % КС; другій дослідній групі (Д2), яку сформували з хворих на аеромоноз коропів, задавали препарат ентеронормін із розрахунку 2 мг на 1 кг маси риби у складі 3 % КС. Перед введенням коропам, досліджуваний препарат активували 14 - 16 год водою, збагаченою іонами біологічно активного йоду та селену у формі "йодіс + Se" (ТУ У 15.7-30631018-011:2011). Дослідження показали, що захворювання коропів асоційованою бактеріальною формою аеромонозу спричиняло імуносупресивний вплив на показники природної резистентності організму. Зокрема, зафіксовано зниження фагоцитарної активності нейтрофільних гранулоцитів і лізоцимної активності сироватки крові на тлі збільшення вмісту циркулювальних імунних комплексів і фагоцитарного індексу. Констатовано реабілітаційну дію синбіотичного препарату ентеронормін у комплексі з йодом і селеном на досліджувані показники клітинної і гуморальної ланок неспецифічної резистентності організму риб, уражених бактерійним аеромонозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського