РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760253<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тітаренко О. В. 
Микола Гамалія - видатний мікробіолог та епідеміолог (до 160-річчя від дня народження) / О. В. Тітаренко // Біологія тварин. - 2020. - 22, № 1. - С. 53-56. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Викладено стислий біографічний нарис на пошану 160-річчя від дня народження М. Ф. Гамалії, видатного мікробіолога, епідеміолога, гігієніста та організатора охорони здоров'я, який створив другу в світі бактеріологічну станцію для щеплень проти сказу. М. Ф. народився 17 лютого 1859 р. в Одесі у сім'ї відставного гвардійського офіцера Ф. М. Гамалії. М. Ф. Гамалія був 12-ю дитиною у сім'ї, яка належала до старовинного дворянського роду. Дід М. Л. Гамалія був лікарем, який першим у царській Росії опублікував результати досліджень щодо сибірки. Один із його предків Г. Висоцький служив у Б. Хмельницького, був його послом у Туреччині, де отримав прізвисько "Гамалія", що з турецької означало "могутній". У 1880 р. М. Гамалія закінчив Новоросійський університет в Одесі, а у 1883 р. - Військово-медичну академію в Санкт-Петербурзі. У 1883 р. Гамалія повернувся в рідну Одесу. Тут він займався проблемами бактеріології туберкульозу та сибірки. У 1886 р. працював у Парижі у Л. Пастера, вивчаючи щеплення проти сказу, вдосконалив пастерівський метод запобіжних щеплень. У 1886 р. Н. Ф. Гамалія разом із І. І. Мечниковим і Я. Ю. Бардахом організували в Одесі бактеріологічну станцію для щеплень проти сказу. М. Ф. визначив основний захід боротьби з чумою - винищення пацюків. Розробляв щеплення проти висипного тифу та туберкульозу. М. Гамалія зробив значний науковий внесок у розроблення заходів дезінфекції, ввів термін "дезінсекція", був ініціатором проведення на території всієї країни загальної вакцинації від віспи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4Д(4УКР) + Р19д(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського