РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760319<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковбик К. М. 
Шляхи впровадження штучного зміцнення масиву гірських порід при розробці родовищ корисних копалин покладів Криворізького залізорудного басейну, в умовах вторинного обводнення, як додатковий захід до дренажу на основі зарубіжного досвіду / К. М. Ковбик // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 50. - С. 186-190. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Відпрацьовування покладів багатих залізних руд в умовах вторинного обводнення родовищ є специфічною задачею, оскільки існує дуже багато факторів, які впливають на показники вилучення корисної копалини в даних умовах. Одна з основних проблем відпрацювання таких покладів - вода. Створюючи небезпеку ведення праці і зменшуючи несучу здатність порід, вода запобігає своїми проявами при підземній розробці родовищ корисних копалин, повному відпрацюванню блоків (панелей). Незважаючи на велику кількість вже вирішених питань в цій області є багато нюансів, особливо для Криворізького залізорудного басейну. Мета статті - огляд й аналіз вже використаних рішень щодо боротьби з водопритоком на підземних виробництвах, при будівництві тунелів та спец. споруд. Засоби, які використовувались у світі, і технології на ряду з досвідом дають результати, які необхідно використовувати задля того, щоб впровадити подібні технології у майбутньому, не лише в Криворізькому залізорудному басейні, але й на інших підприємства України з видобутку корисних копалин підземним способом. Аналіз науково-дослідної та методичної літератури, яка була присвячена вирішенню питання обводнення шахт у різних регіонах світу, огляд отриманих результатів та висновків. Удосконалено спосіб підготовки блоків до виймання в умовах вторинного обводнення родовища за рахунок використання додаткових дренажних свердловин, захисного перекриття та виробок для водовідведення і вентиляції. Запропоновано на основі результатів впровадити технологію попереднього захисту очисних блоків (панелей) від вторинного обводнення, з використанням технології "граунтінгу", або штучного зміцнення масиву, методом задування попередньо пробурених свердловин задля повертання води у необхідному для нас напряму. Розроблено варіант підготовки панелі, який теоретично дозволяє попередньо захистити виймальну одиницю від потрапляння в очисний простір води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР4 - 4ДНІ)45 + И332.301 + И17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського