РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760331<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Похилько В. І. 
Визначення предикторів ризику затримки статокінетичного розвитку і поліморфізму генів GSTP1, GSTT1, GSTM1, ACE, AGT2R1 та eNOS у передчасно народжених дітей з дуже і надзвичайно малою масою тіла при народженні / В. І. Похилько, О. Б. Козакевич, В. К. Козакевич, Л. С. Зюзіна, О. І. Мелащенко // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 7. - С. 28-33. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Світова статистика та наукові дослідження свідчать, що передчасне народження дітей супроводжується високим ризиком виникнення в них не лише соматичної патології, але й неврологічних і психічних порушень. Тому розроблення клінічної прогностичної моделі розвитку затримки статокінетичного розвитку в ранньому віці дітей, які народилися передчасно, може стати підгрунтям для створення профілактичної програми раннього втручання. Мета роботи - визначити клініко-генетичні детермінанти формування затримки статокінетичного розвитку дітей, народжених із масою тіла (МТ) менше 1500 г; розробити алгоритм раннього прогнозування несприятливих наслідків. Проведено когортне проспективне дослідження, до якого залучено 155 дітей із дуже малою та надзвичайно малою МТ. Вивчено їх статокінетичний розвиток у 6, 12, 18, 24 і 36 міс скоригованого віку; встановлено детермінанти, що його визначають. Генетичні методи включали дослідження поліморфізму генів GSTP1, GSTT1, GSTM1, ACE, AGT2R1 та eNOS. Виявлено, що у 24 міс скорегованого віку затримку статокінетичного розвитку мають 19 %, у 36 міс - 16 % обстежених дітей, які народилися з дуже малою та надзвичайно малою МТ. Важливими предикторами затримки статокінетичного розвитку виявилися тяжкі внутрішньошлуночкові крововиливи, перенесена анемія на другому році життя, значна затримка фізичного розвитку у 6 міс і соціально-економічний статус родини. Встановлено, що найбільша затримка в моторній сфері була в дітей із домінантною генетичною моделлю (GG+AG vs. AA) гена GSTP1. Встановлено, що розроблена модель прогнозування затримки моторного розвитку в ранньому віці має високу специфічність (92,44 %) і помірну чутливість (53,33), що свідчить про можливість її застосування для прогнозування та персоналізованого підходу до лікування. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.34 + Р731.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського