РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760517<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тріщ В. І. 
Особливості лікування хронічного абактеріального простатиту/синдрому хронічного тазового болю (категорія IIIБ), зумовленого герпетичною інфекцією / В. І. Тріщ, А. І. Федорів // Здоров'я чоловіка. - 2020. - № 1. - С. 50-55. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Мета роботи - оцінювання ефективності удосконаленого лікування хронічного абактеріального простатиту ХАП/СХТБ (категорії IIIБ) герпетичної етіології шляхом включення до стандартної терапії противірусної та імуномодулюючої терапії. Обстежено 71 пацієнта з хронічним абактеріальним простатитом (категорія IIIБ). До групи порівняння увійшли 46 чоловіків віком <$E 35,2~symbol С~4,6> року з ХАП/СХТБ герпетичної етіології. Пацієнтів групи порівняння було розподілено на дві підгрупи по 23 чоловіка, які в подальшому піддалися різним видам лікування: традиційне лікування ХАП/СХТБ згідно з протоколом і відповідно традиційне лікування та додатково валацикловір по 500 мг 2 рази на добу протягом 10 днів з переходом на підтримувальну терапію 500 мг 1 раз на добу ще 20 днів, і паралельно натрію оксодигідроакридинілацетат (внутрішньом'язово по 2,0 мл (250 мг) 1 раз на добу кожні 48 год 10 ін'єкцій. До групи контролю включено 25 чоловіків віком <$E 35,5~symbol С~2,8> року з ХАП/СХТБ без вірусної інфекції. Стан місцевого та системного імунітету до і після лікування оцінювали за рівнем показників: ІФН-<$E gamma> у сироватці крові та вміст секреторного імуноглобуліну A (sIgA) в еякуляті пацієнтів, рівень прозапального інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) та протизапального інтерлейкіну-10 (ІЛ-10) в еякуляті. Для аналізу симптоматики простатиту використовували шкалу індексу симптомів хронічного простатиту NIH-CPSI з оцінюванням якості життя відповідно до оцінювання загального стану за сумою балів (S+L). За результатами дослідження зафіксована позитивна динаміка симптомів простатиту в обох підгрупах (<$E р~<<~0,05>). Проте під час порівняння результатів між підгрупами виявлено достовірну різницю на користь удосконаленого лікування (<$E р~<<~0,05>). Результати обох видів лікування порівняно з контрольною групою: після традиційного лікування щодо рівня sIgA, то достовірної різниці не зафіксовано (<$E р~<<~0,05>). Після удосконаленого лікування зафіксовано, що рівень sIgA вищий, ніж у групи порівняння (<$E р~<<~0,05>). Під час оцінювання рівня ІЛ-6 в еякуляті зафіксовано достовірне зниження після удосконаленого лікування порівняно з традиційним <$E р~<<~0,05>). Після традиційного лікування утримувався високий рівень порівняно з контрольною групою, у пацієнтів підгрупи після удосконаленого лікування нижчий, ніж у пацієнтів контрольної групи (<$E р~<<~0,05>), що свідчить про ефективність запропонованого лікування і наявність вірусної етіології хронічного простатиту. Висновок: запропонована терапія з включенням разом з традиційним також хронічного абактеріального простатиту герпетичної етіології валацикловіру та натрію оксодигідроакридинілацетату достовірно ефетивніша традиційної монотерапії згідно з протоколом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського