РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760662<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ryzhkov I. V. 
Secondary information processing methods while estimating the spatial orientation of objects = Методи вторинного перетворення інформації при оцінці просторової орієнтації об'єктів / I. V. Ryzhkov // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2020. - 3, № 4. - С. 221-231. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Мета роботи - вирішення наукової проблеми забезпечення незміщеності та підвищення ефективності оцінки просторової орієнтації об'єктів шляхом застосування нових методів вторинного перетворення інформації в програмно-апаратних компонентах комп'ютерних систем. Наведено метод компенсації магнітних аномалій (МА), що впливають на чутливі до магнітного поля (МП) датчики кутів повороту інклінометра. Він базується на реєстрації показань інклінометра та кута повороту бурового інструменту при його обертанні в гирлі свердловини в діапазоні 360<^>o. Це надає можливість визначити та надалі враховувати значення магнітної девіації від бурової колони в показаннях інклінометра. Описано метод визначення параметрів МА від зовнішнього нерухомого джерела постійного МП за рахунок використання надлишкової інформації від показань інклінометричних перетворювачів у гирлі свердловини та в точці проведення оцінки. Це надає можливість розширити межі та область застосування магнітометричних перетворювачів за складних умов. Запропоновано методи обчислення шуканого азимуту, а також - параметрів вектора напруженості МА. Розглянуто похибки інклінометрів на базі первинних перетворювачів різної фізичної природи (ферозондові, гіроскопи, акселерометрами), як із жорстко закріпленими, так і з використанням карданних маятникових підвісів. Проаналізовано чинники, що впливають на зміщеність оцінки кутів просторової орієнтації бурового інструменту, що виражені через кути Ейлера внаслідок різних причин: відхилення осей чутливості перетворювачів від взаємної ортогональності й опорного тригранника осей, пов'язаного з корпусом; зміни нульового сигналу та передавального коефіцієнта під впливом температури; неідентичності електричних параметрів; неточної установки маятникових карданних рамок датчика в площину нахилу і по вертикалі місця. Визначено допустимі граничні значення кожної з наведених похибок. Облік комплексу цих похибок надає можливість значно підвищити незміщеність оцінки параметрів просторового положення об'єкта в складних умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: И121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського