РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760686<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хорошун Л. П. 
Трехконтинуумная механика проводников как основа теории электромагнитных волн и проводимости / Л. П. Хорошун // Приклад. механика. - 2020. - 56, № 2. - С. 3-17. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Викладено новий принцип побудови теорії електромагнітних хвиль і електропровідності. В основу покладено схему металічного провідника у вигляді сукупності взаємодіючих нейтральних атомів, кожен з яких складається з позитивно зарядженого ядра, зв'язаної з ним частини електронів і вільної частини електронів, що мають негативний заряд. Макроскопічна модель провідника приймається у вигляді трьох взаємопроникних взаємодіючих континуумів - позитивно зарядженої сукупності ядер, негативно зарядженої сукупності зв'язаних з ядрами електронів і негативно зарядженої сукупності вільних електронів (електронного газу). Вводяться щільності носіїв відповідних зарядів, а також відповідні парціальні переміщення і парціальні напруження. Формулюються рівняння балансу щільностей носіїв зарядів, рівняння збереження імпульсу і рівняння стану, що зв'язують динамічні і кінематичні параметри. На основі рівнянь збереження заряду і теореми Гауса-Остроградського рівняння триконтинуумної механіки провідника перетворюються у систему зв'язаних динамічних рівнянь відносно макропереміщень каркаса звіязаних зарядів, напруженостей електричних полів, зумовлених зв'язаними і вільними зарядами, а також щільності струму провідності. Рівняння інваріантні відносно перетворень Галілея. Як частинні випадки з них випливають закон Ома і рівняння Максвелла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.223 + В378.712

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського