РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760728<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пилипенко О. 
Точність та погрішності зубчастих передач вертольотних редукторів / О. Пилипенко, Д. Колесник, А. Березняк // Техн. науки та технології. - 2020. - № 1. - С. 18-31. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Якість робочих поверхонь зубчастих коліс (ЗК) формується під впливом конструктивних факторів (модуля, числа зубців і матеріалу коліс, твердості матеріалу заготовок та їх фізико-механічних властивостей) і технологічних факторів (швидкості та глибини різання, подачі, ступеня зношуваності інструменту). Зубчасту передачу (ЗП) можна виконати тільки з деяким наближенням до функціонально точної, оскільки елементи зубчастої передачі не можуть бути виготовлені без відхилень. Рівень цих відхилень визначається не тільки технічною, але й економічною доцільністю, а також можливостями виробництва. Виявлення можливості збільшення ресурсів ЗП, зокрема головного, проміжного і хвостового редукторів вертольотів Ми-8 та їх модифікацій. З аналізу літературних джерел можна зроблено висновок, що основними факторами, що формують якість робочих поверхонь ЗК, є конструктивні та технологічні. Сучасні досягнення у сфері конструювання та виробництва сприяють підвищенню точності та зменшенню погрішностей ЗП вертольотних редукторів. Виявлено основні причини виникнення погрішностей ЗП вертольотних редукторів, взаємозв'язок факторів виробництва й параметрів точності ЗК та можливості керування точністю поверхонь зубців ще на стадії проєктування. Мета статті - розглянути точність та погрішності ЗП вертольотних редукторів. Розглянуто показники точності ЗК за нормами кінематичної точності, плавності, контакту зубців та бокового зазору, вплив технології виробництва на якість ЗК. Функціональна точність забезпечується двома шляхами - конструктивним і технологічним. Приведені основні причини виникнення погрішності операції зубофрезерування, можливості керування точністю та якістю поверхонь зубців ще на стадії проєктування, взаємозв'язок факторів виробництва й параметрів точності ЗК. Наведено приклади кінематограм показують неприйнятність кінематичного принципу нормування і контролю точності напружених ЗП та передач з модифікованими поверхнями зубців. Тому нормування та оцінювання точності авіаційних ЗК здійснюють виключно за елементними показниками точності. Показано, що колеса необхідно контролювати по накопиченій погрішності кроку, а не по биттю. Розглянуто контроль за допомогою плям контакту для конічних передач із прямими і круговими зубцями. Висновок: збільшення ресурсу передач здійснюється, поза іншими способами, підвищенням точності виготовлення ЗК, яка у високоресурсних і високонапружених передачах досягає 4-го ступеня точності за нормами плавності та контакту. У багатьох випадках подальше підвищення точності при збільшенні ресурсу не є доцільним, оскільки висока навантаженість коліс на всіх режимах роботи забезпечує статичний розподіл навантаження між спряженими зубцями, що призводить до зменшення динамічного зусилля. Тут прослідковується основний принцип призначення точності авіаційних передач: точність призначається з урахуванням фактичної навантаженості та жорсткості спряжених зубців і всієї пружної системи загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: О541.2-042.5 + К500.145.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського