РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760839<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Voronkova O. S. 
An influence of pH on Staphylococcal biofilm formation = Вплив рН на формування біоплівки стафілококами / O. S. Voronkova, Yu. S. Voronkova, A. I. Vinnikov, O. Yu. Govorukha, T. M. Shevchenko // Мікробіол. журн. - 2019. - 81, № 4. - С. 54-61. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Вивчення впливу неспецифічного зовнішнього фактора - кислотності середовища - надало можливість виявити залежність процесів формування біоплівки від інтенсивності та часу дії фактора. Мета дослідження - вивчення впливу кислотності поживних середовищ на формування біоплівки ізолятами S. aureus і S. epidermidis. Ізоляти S. aureus (n = 7) і S. epidermidis (n = 20) вирощували на середовищах із різним рН (від 4,0 до 8,0) і культивували 72 год. Через 24, 48 і 72 год культивування визначали кількість життєздатних клітин. Показано, що максимальне збільшення кількості клітин у плівках S. aureus і S. epidermidis відбувалося в середовищі з нейтральним pH, а темпи приросту кількості клітин були ближчими до максимуму при вирощуванні плівки за рН 6,0 і 8,0. За нейтрального pH максимальна кількість клітин визначалася через 72 год культивування і становила у плівці S. aureus 9,52 - 8,56 lg КУО/мл, а у плівці S. epidermidis - 9,29 - 8,07 lg КУО/мл. За рН 4,0 і 5,0 інтенсивність росту культури була найменшою: максимальна кількість клітин у плівці не перевищувала 5,5 lg КУО/мл. Встановлено, що ізоляти S. aureus були більш стійкими до змін кислотності середовища у порівнянні з ізолятами S. epidermidis.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.241.3*87

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського