РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760877<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuzema P. O. 
Reinforcement of epoxy polymers with hydride-silylated fumed silica = Посилення епоксидних полімерів гідридсилільованим пірогенним кремнеземом / P. O. Kuzema, D. L. Starokadomsky, O. O. Tkachenko, V. A. Tertykh // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2020. - 11, № 4. - С. 484-491. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Пірогенний кремнезем (ПК) широко використовується у багатьох галузях, причому індустрія пластмас є однією з найбільш значних, де ПК виявився ефективним як загушувач, антизлежувач і тиксотропний агент, а також посилювальний наповнювач. Хімічне модифікування поверхні кремнезему розширює його функціональні можливості. Виявлено, що кремнезем із прищепленими кремнійгідридними групами є активним у процесах гідросилілювання алкенових та алкінових зв'язків у мономерах під час їхньої полімеризації, внаслідок чого утворюються посилені полімерні композити. Останнім часом набули значущості специфічні епоксидні смоли, і ПК виявився ефективним, у тому числі як реологічна добавка. Мета роботи - оцінити ефективність гідридсилільованого ПК (ГПК) як потенційно активного посилювального компонента у складі епоксидних полімерів. Енергія активації гідросилілювання олефінів є вищою за таку для полімеризації епоксидів із розривом циклу, отже, можна очікувати, що перебіг останнього процесу за участю =SiH груп відбуватиметься за більш м'яких умов. ГПК одержано обробкою ПК триетоксисиланом. Наявність прищеплених кремнійгідридних груп підтверджено методом ІЧ спектроскопії, а їхня концентрація, визначена методами титриметричного та спектрофотометричного аналізу, склала близько 0,4 ммоль/г. ПК- і ГПК-епоксидні композити одержано шляхом внесення відповідного наповнювача (2 мас. %) у суміш епоксидного мономера та затверджувача на основі аміну. Утворені матеріали після затвердіння випробовували на стискання, згинання та адгезію. Тести показали, що наповнення епоксидної смоли ПК і ГПК на 10 % знижує міцність на стискання, проте виявлено, що ГПК-епоксидний композит має підвищений на 20 % модуль пружності на стискання у порівнянні з таким для ненаповненого полімера. При цьому, наповнення 2 мас. % кремнеземами зберігає пластичність полімера. Крім того, наповнені епоксидні полімери показали покращену міцність і модуль пружності на згин, причому міцність для ГПК-епоксидного композиту виявилась вдвічі вищою за таку для ненаповненого полімера. Також встановлено, що при наповненні кремнеземом адгезія до сталі збільшується більше ніж у 2 рази, причому ГПК-епоксидний композит також перевершує композит, що містить ПК. Таким чином, попередні результати свідчать про те, що кремнезем із прищепленими кремнійгідридними групами є перспективним посилюючим наповнювачем для епоксидних полімерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-382.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського