РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000760879<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lavrynenko O. M. 
UV irradiation effect on paramagnetic properties of nanomagnetite doped with Ag(I) and Au(III) cations = Вплив УФ опромінення на парамагнітні властивості наномагнетиту, допованого катіонами Ag(I) и Au(III) / O. M. Lavrynenko, M. N. Zahornyi, M. M. Bataiev, Yu. M. Bataiev, O. Yu. Pavlenko, O. A. Kornienko // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2020. - 11, № 4. - С. 508-515. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

На сьогоднішній день нанорозмірні композити на основі магнетиту, допованого катіонами благородних металів, або оболонкові нанокомпозити, що складаються з суперпарамагнітного ядра (магнетиту або магеміту) та оболонки з благородного металу, широко використовуються для створення нових видів біосумісних матеріалів. Такі структури характеризуються унікальним комплексом фізико-хімічних властивостей. Зокрема, оболонки з благородних металів, сформовані на поверхні наночастинок магнетиту, забезпечують їхню стійкість в агресивних біологічних середовищах, а також впливають на їхні електричні, магнітні, каталітичні, оптичні властивості. Проведено вивчення впливу ультрафіолетового випромінювання (253 нм) на парамагнітні характеристики біосумісних оболонкових нанокомпозитів. Наночастки композитів Fe3O4 & Ag<^>0 і Fe3O4 & Au<^>0 отримано методом ротаційно-корозійного диспергування. Формування структур проходило на поверхні сталі 3 (Ст3), яка контактувала з дистильованою водою та водними розчинами нітрату срібла та золотохлористоводневої кислоти при вільному доступі кисню в зону реакції. Розчини благородних металів містили від 0,5 до 20 мг/дм<^>3 акваформ Ag(I) і Au(III). Отримані наночастинки охарактеризовано методом рентгенофазового аналізу та сканувальної електронної мікроскопії. Для виявлення очікуваних фотокаталітичних властивостей частинки композитів підлягали дії ультрафіолетового опромінення (УФО). Вплив УФО (253 нм) на парамагнітні характеристики нанокомпозитів Fe3O4 & Ag<^>0 і Fe3O4 & Au<^>0 вивчено методом ЕПР. Отримані дані свідчать про те, що після УФО збільшувалися: швидкість перерозподілу заряду на поверхні поділу оксид-метал, кількість і внесок спинів Fe<^>2+, при цьому ширина забороненої зони для Fe3O4 зменшувалася. Вивчення механізму виникнення парамагнітних центрів у нанокомпозитах на основі магнетиту та благородних металів може бути актуальним для виявлення їхньої бактерицидної та фотокаталітичної активності. В цілому, оболонкові нанокомпозити можуть бути використані при створенні технічних засобів бактерицидної та антивірусної дії, призначених для запобігання поширенню інфекційних захворювань у замкненому просторі (на транспорті, в громадських місцях, лікарнях).


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 + Ж364.06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського