РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761044<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Учанін В. М. 
Вихрострумовий моніторинг деградації алюмінієвих сплавів під час тривалої експлуатації авіаційної техніки / В. М. Учанін, О. П. Осташ, С. А. Бичков, О. І. Семенець, В. Я. Дереча // Техн. діагностика та неруйнів. контроль. - 2021. - № 1. - С. 3-10. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Моніторинг деградації алюмінієвих сплавів є дуже важливою частиною стратегії підтримки льотної придатності старіючої авіаційної техніки. Наведений підхід базується на можливості знайти кореляції між параметрами матеріалу, які можна визначити без руйнування, та характеристиками циклічної тріщиностійкості контрольованого матеріалу. Показано, що питому електропровідність як структурно-чутливий параметр алюмінієвих сплавів, виміряну вихрострумовим методом (ВСМ), можна використати як ефективнй інструмент такого дослідження. Головна перевага ВСМ полягає в можливості проводити вимірювання без прямого контакту з контрольованою поверхнею. З точки зори ВСМ авіаційна конструкцію можна представити як тришаровий об'єкт, який складається з діелектричного захисного покриття, антикорозійного плакування чистого алюмінію товщиною 0,5 мм і обшивки з алюмінієвого сплаву, який підданий експлуатаційним навантаженням. Для вимірювання електропровідності в цьому третьому шарі з високим рівнем заглушення впливу зазору (до 0,5 мм) розроблено новий вимірювач електропровідності типу ВЕПР-31. Отримано кореляцію між видовженням і втомною межею міцності деградованих сплавів типу Д16Т і В95Т1 для різних еквівалентних напружень. Вихрострумові вимірювання питомої електропровідності, проведені на тривало-експлуатованих літаках АН-12 (виробництво 1966 р.) в умовах авіаремонтного заводу в різних зонах крила, підтвердили ефективність запропонованої методології.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106.223 + О52-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14309 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського