РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761053<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ахонін С. В. 
Математичне моделювання гідродинамічних та теплових процесів при кристалізації титанових зливків ЕПП / С. В. Ахонін, В. О. Березос, О. І. Бондар, О. І. Глухенький, Ю. М. Гориславець, А. Ю. Северин // Сучас. електрометалургія. - 2021. - № 1. - С. 27-34. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показано, що явище термогравітаційної конвекції при зазначенні продуктивності процесу ЕПП є вагомим фактором, що визначає тепловий стан зливка. Для усталеного режиму процесу електронно-променевої плавки титану в прохідний циліндричній кристалізатор сформульовано математичну модель пов'язаних гідродинамічних і теплових процесів у металі, що кристалізується, з урахуванням явищ термогравітаційної конвекції. Визначено тепловий стан зливка та положення фронту кристалізації за неперервної подачі рідкого титану з проміжної ємності в кристалізатор залежно від температури металу на вході та швидкості витягування зливка для ламінарного режиму гідродинамічної плинності в рідкій ванні. Встановлено, що у разі збільшення температури металу на вході в кристалізатор у досліджуваному діапазоні (2040 - 2100 К) зменшується зміщення точки максимальної глибини ванни від осі зливка. За допомогою розрахунків у межах побудованої математичної моделі досліджено вплив швидкості подачі рідкого металу з проміжної ємності в кристалізатор на форму та глибину рідкої ванни. Встановлено, що у разі збільшення швидкості витягування зливка на 30 %, глибина рідкої ванни зростає у 1,5 разу, а точка максимальної глибини рідкої ванни наближається до осі зливка.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.3 + К616.33-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського