РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761061<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Максимов С. Ю. 
Вплив зовнішнього електромагнітного поля на параметри та дефекти кристалічної гратки металу зварних з'єднань при зварюванні під водою / С. Ю. Максимов, О. М. Берднікова, О. О. Прилипко, Т. О. Алексеєнко, Є. В. Половецький // Автомат. зварювання. - 2021. - № 1. - С. 25-31. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу зовнішнього електромагнітного поля на параметри та дефекти кристалічної гратки (дислокації) в металі зварних з'єднань низьколегованої сталі, виконаних під водою. Розроблено математичну модель і програмний комплекс для обчислення щільності зварювального та вихрових струмів у масивних провідниках, щільності струмів намагніченості на поверхні феромагнітних тіл; застосовано розроблені математичні моделі для аналізу розподілу електродинамічних зусиль при дуговому зварюванні та зовнішньому електромагнітному впливі (ЗЕМВ); виконано оцінку розроблених математичних моделей на адекватність і достовірність отриманих результатів. Установлено, що зовнішній електромагнітний вплив покращує якість металу шва, що є дуже важливим при зварюванні відповідальних конструкцій, які працюють в умовах водного середовища. Показано, що при зварюванні з'єднань під водою та застосуванні ЗЕМВ, у металі зони термічного впливу формується більш дрібнозерниста субструктура при загальному зниженні щільності дислокацій і рівномірному її розподілі. Оцінками рівня локальних внутрішніх напружень з урахуванням особливостей розподілу та щільності дислокацій у структурних складових показано, що максимальний їх рівень формується при зварюванні без застосування ЗЕМВ уздовж меж рейок бейніту верхнього в місцях протяжних дислокаційних скупчень - концентраторів локальних внутрішніх напружень (ЛВН). Низькій рівень ЛВН спостерігається в металі зварних з'єднань, отриманих за режимів при застосуванні ЗЕМВ. Цьому сприяє загальне зниження щільності дислокацій і рівномірний їх розподіл в структурних складових нижнього бейніту, що повинно забезпечити тріщиностійкість зварних з'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: К207.5 + К641.76-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського