РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761125<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кафтя М. А. 
Методи реформування глобальної валютно-регуляторної системи: інноваційні сценарії / М. А. Кафтя // Бізнес Інформ. - 2020. - № 9. - С. 262-269. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - формулювання найбільш імовірних перспективних сценаріїв реформування глобальної валютно-регуляторної системи. Перший сценарій - це наднаціонально орієнтована валютна система, що передбачає запровадження у статусі головного міжнародного резервного засобу безготівкових наднаціональних грошових одиниць - замість американського долара як засобу протидії його хронічному знеціненню. Другий сценарій реформування глобальної валютно-регуляторної системи - це її орієнтація на офіційну ремонетизацію золота, що передбачає відновлення золотом свого монетарного статусу (у певній модифікованій формі) як універсального та природного еталону вартості, а також його перетворення в першокласний актив на кшталт готівкових коштів чи державних облігацій. Третій сценарій реформування глобальної валютно-регуляторної системи пов'язується з розбудовою мультиполярної валютної системи. Її матеріальним ядром є консолідація національних грошових систем у рамках формування міжнародних валютних союзів та колективних валют. І четвертий сценарій реформування глобальної валютно-регуляторної системи - це діджиталізована валютна система. Вона передбачає обов'язковий компонент упровадження цифрових валют - криптовалюти, що характеризуються комп'ютерними вузлами, керованими блокчейном і високу надійність здійснюваних трансакцій рівномірно розподіленими на міжкраїновому рівні. Ці елементи застосовуватимуться в тих елементах валютних систем, де можна буде досягнути економії трансакційних витрат економічних агентів на проведення розрахункових операцій і забезпечити високу надійність здійснюваних трансакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.61 + У526.26-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського