РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761153<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зацерковний В. 
Оцінка переваг мережецентризму та мережецентричних технологій для розбудови Збройних сил України / В. Зацерковний, П. Савков, І. Пампуха, І. Синявська // Техн. науки та технології. - 2020. - № 3. - С. 163-184. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Зважаючи на зміни характеру ведення сучасних війн і шляхи досягнення інформаційної переваги над супротивником, дослідження мережецентричних технологій є надзвичайно актуальним. Підвищення маневреності підрозділів, їх здатності до виконання бойових завдань на підставі безперервного інформаційного супроводження надає можливість отримати значну перевагу над противником, попереджувати, запобігати та знешкоджувати реальні та потенційні загрози національній безпеці. Сучасний рівень автоматизації, інформатизації та системи управління Збройних сил України за сукупністю значень характеристик своїх основних складових частин не відповідає сучасним вимогам. Розглянуто проблематику зовнішніх інформаційних впливів та інформаційних аспектів забезпечення національної безпеки держави, концептуальні проблеми війни й миру та проблему мережецентричних війн. Основною проблемою застосування принципів мережецентризму під час організації сучасного бою є недостатньо ефективні та неадаптовані до сучасних вимог інформаційні системи. Першочерговим завданням є формування ефективної інформаційної системи на основі мережецентричних технологій, що дозволить скоротити час на прийняття рішення та прогнозувати можливі варіанти розвитку ситуацій та запобігати можливим наслідкам. Завдяки прогресу у сфері інформаційно-комунікаційних технологій з'явились нові зразки високоточної зброї, сучасні засоби розвідки, автоматичні і автоматизовані системи управління військами та зброєю. Комп'ютерні технології дали можливість керувати зброєю на відстані в кілька тисяч кілометрів, формувати високоточні точкові удари, корегувати дії військових підрозділів, здійснювати дії військових формувань відразу в декількох напрямках з метою знищення об'єктів супротивника або захоплення його території, досягати результату за короткий проміжок часу тощо. Необхідність максимального використання можливостей всіх наявних засобів розвідки і бойових платформ спричинила перехід від платформоцентричної моделі управління військами і зброєю, де основний акцент зроблено на кількість озброєння та військової техніки, до мережецентричної. Висновки: визначено роль мережецентричних війн та їх вплив на розвиток Збройних сил передових в економічному сенсі країн. Застосування мережецентричних підходів спричинило появу чималих нових нетрадиційних форм і способів збройної боротьби, таких як "спеціальна операція", "тривимірна повітряно-наземна форма удару по супротивнику", "далекій вогневий бій" тощо, під час яких кораблі і підводні човни, літаки, космічні апарати, безпілотні літальні апарати, танки, польові радіостанції і портативні комп'ютери тощо спільно використовували інформацію за допомогою єдиних інтерфейсів, стандартів і протоколів. Визначені складові високої ефективності мережецентричних війн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського