РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761166<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Замай Ж. 
Дослідження можливості доочищення стічних вод молокопереробних заводів за допомогою біопрепаратів / Ж. Замай, В. Дзюба, Н. Буяльська // Техн. науки та технології. - 2020. - № 3. - С. 286-292. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У зв'язку з тим, що більшість харчових виробництв залежно від галузі, асортименту продукції, що виробляється, сезонності та інших факторів, мають різний склад стічних вод, дослідження нових ефективних технологій біологічного водоочищення для конкретних виробництв є актуальним. Стічні води підприємств молокопереробної галузі характеризуються високим вмістом органічних домішок, завислих речовин, можуть мати несприятливий для біологічного очищення вмісту біогенних елементів і значення pH, тому ефективність очищення води може залишатися досить низькою. І нагальною проблемою сьогодення є удосконалення наявних і розробка новітніх технологій очищення стічних вод на підприємствах галузі. Дослідження використання біопрепаратів для очищення природних і штучних водойм, побутово-господарських та стічних вод багатьох підприємств обгрунтовані та представлені в роботах багатьох відомих українських та закордонних учених. Незважаючи на численні дослідження, у літературних джерелах недостатньо даних щодо ефективності застосування біопрепаратів для очищення стічних вод молокопереробних підприємств. Мета роботи - визначення можливості та ефективності доочистки стічних вод молокопереробних підприємств за допомогою біопрепаратів. Досліджено вплив біопрепаратів "Гріз-Тріт", "Лагун-Тріт", "Біо-Р", "Понд-Тріт" на гідрохімічні показники стоків ПрАТ "Новгород-Сіверський сирзавод". Показано можливість використання біопрепаратів торгової марки "Мікрозим" у технології очищення стічних вод сирзаводів. Ефективність доочищення стічних вод перевірялась шляхом визначення хімічної потреби кисню (ХПК), вмісту фосфатів, амонію сольового та заліза загального до та після внесення біопрепарату. Висновки: найбільш ефективним для доочищення стічних вод є біопрепарат "Понд-Тріт". При його використанні ХПК знижується у 18,9 раза, вміст амонію сольового - у 4,5 раза, фосфатів - у 4,7 раза, заліза загального - у 3,6 раза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л950.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського