РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761194<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Барановський С. В. 
Узагальнення математичної моделі противірусної імунної відповіді Марчука - Петрова з урахуванням впливу малих просторово розподілених дифузійних збурень / С. В. Барановський, А. Я. Бомба // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Техн. науки. - 2020. - Вип. 21. - С. 5-24. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Для дослідження закономірностей розвитку процесів імунного захисту організму від вірусів та хвороботворних бактерій розроблено різноманітний спектр математичних моделей. Відому модель противірусної імунної відповіді Марчука - Петрова, що описує механізми імунного захисту клітинного та гуморального типів, побудовано у припущенні, що середовище "організму" є однорідним і усі компоненти процесу в ньому миттєво перемішуються. Узагальнено математичну модель Марчука - Петрова з метою урахування малих просторово розподілених дифузійних впливів на розвиток вірусного захворювання. Відповідну сингулярно збурену модельну задачу із запізненнями зведено до послідовності задач без запізнення, для яких одержано відповідні асимптотичні розвинення розв'язків. Наведено результати числових експериментів, що характеризують вплив просторово розподілених дифузійних факторів вірусного захворювання на розвиток імунної відповіді. Проілюстровано модельне зниження максимального рівня кількості антигенів в епіцентрі зараження унаслідок їх дифузійного "розмивання" у процесі розвитку вірусного захворювання. Підкреслено, що навіть у випадку, коли початкова кількість антигенів на деякій ділянці території зараження організму перевищуватиме певне критичне значення (імунологічний бар'єр), дифузійний "перерозподіл" за певний проміжок часу знизить понад критичні значення концентрацій антигенів до рівня вже нижчого за критичний, і подальше їх знешкодження може бути забезпеченим наявним в організмі до зараження рівнем імунного захисту. Тобто, у межах даної моделі з деякого моменту часу є впевненість, що розвиток гострої форми перебігу вірусного захворювання не лише не відбуватиметься, але й матиме місце прямування до асимптотично стійкого стаціонарного режиму, що характеризує стан здорового організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського