РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761202<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ситник О. О. 
Моделювання місткової ерозії слабкострумових електричних контактів засобами MATLAB / О. О. Ситник, К. М. Ключка, Г. О. Кисельова, В. Б. Кисельов // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Техн. науки. - 2020. - Вип. 21. - С. 113-125. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто можливість побудови математичної моделі процесу механічної ерозії слабкострумових електричних контактних пар з використанням моделюючої системи MATLAB за допомогою методу ідентифікації, тобто одержання математичної моделі реального об'єкта на основі експериментальних даних, представлених у вигляді алгебричних рівнянь. Місткова ерозія електричних контактних пар і пов'язаний із нею перенос металу з однієї контактної поверхні на іншу суттєво впливає на зносостійкість електричних контактів реле, потенціометрів, потенціометричних датчиків, енкодерів та іншої слабкострумової комутаційної апаратури. Однак на розмір містка у разі ерозії контактів окрім величини струму впливають фактори: швидкість замикання та розмикання, сила притискання, температура, тиск і щільність навколишнього середовища, геометрія контактів, параметри контактних матеріалів та інші процеси. Тому створення математичної моделі, яка б враховувала всі фактори, які впливають на місткову ерозію контактів, є достатньо складною математичною задачею. Це призводить до широкого використання емпіричних залежностей у вигляді достатньо простих степеневих функцій. Проведене дослідження виявило, що похибка, яку надають моделі з використанням степеневих функцій, є досить високою і практично не відрізняється від похибки моделей з використанням лінійних функцій. Тому для вибору оптимальних по вартості та зносостійкості контактних матеріалів, дослідники змушені використовувати результати, одержані за допомогою методу комутаційних випробувань контактних матеріалів. В результаті проведених досліджень було виявлено, що для зменшення похибки та одержання більш адекватної моделі є доцільним застосувати квадратичну функцію, використання якої зменшує похибку приблизно вдвічі. В результаті дослідження контактних пар з різних контактних матеріалів виявлено наступне: експоненціальна функція не може бути використана як модель місткової ерозії; лінійна та степенева функції надають цілком прийнятні результати і можуть бути рекомендовані для використання на початкових етапах моделювання процесу місткової ерозії; більш адекватною математичною моделлю місткової ерозії слабкострумових електричних контактних пар є квадратична функція.


Індекс рубрикатора НБУВ: З26-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського