РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761228<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zatsarytsyn O. O. 
Geoinformation and topogeodesic means current situation and prospects of development = Сучасний стан та перспективи розвитку геоінформаційних і топогеодезичних засобів / O. O. Zatsarytsyn, O. O. Pochechun, O. A. Maistrenko // Озброєння та військ. техніка. - 2020. - № 1. - С. 80-88. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Розглянуто наступні тенденції. В епоху маневрених бойових дій із широким застосуванням високоточного озброєння, топогеодезичному (ТГЗ) забезпеченню операцій (бойових дій) військ (сил) надається важливе значення, що в свою чергу передбачає виконання комплексу завдань науково-технічного, виробничого і організаційного характеру, направлених на створення, поновлення і своєчасне доведення до органів управління і військових частин (підрозділів) топогеодезичної інформації (ТГІ) з метою вивчення і оцінки місцевості при прийнятті рішення, плануванні і веденні операцій (бойових дій), організації взаємодії і управління, а також ефективного застосування озброєння і бойової техніки. Основою ТГЗ збройних сил передових країн світу є геопросторова інформація, яка складається із топогеодезичної інформації (ТГІ) та навігаційно-часових даних (НЧД). В результаті вивчення сучасних та перспективних комплексів, засобів та техніки геоінформаційного та топогеодезичного забезпечення, аналізу наведених характеристик можливо дійти висновку, що розвиток відповідних засобів направлений на: зменшення кількості одиниць техніки (підвищення ефективності), укомплектування зразків сучасним обладнанням, приладами; використання ГІС-технологій; комплексування завдань, що виконуються (топогеодезично-навігаційні та забезпечення картографічними даними). Створення сучасних засобів геопросторової розвідки й топогеодезічних комплексів є перспективним напрямком забезпечення військ тому, що надає можливість командирам всіх рівнів здійснювати планування та проводити операції (бойові дії) в режимі реального часу. При створенні вказаних засобів впроваджуються такі передові технології, як: супутникова навігація; ГІС-технології; дистанційне зондування землі; геоінформаційне моделювання в реальному часі; методи цифрового картографування; високошвидкісна захищена передача великих масивів інформації; впровадження безплатформенних інерціальних навігаційних систем. Зазначені технології об'єднують та розширюють існуючі можливості топогеодезичного забезпечення на полі бою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541-914.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського