РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761289<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Oliynyk O. 
Effect of experimental pneumoconiosis on lipid peroxidation and the activity of enzymes the antioxidant protection system in albino rats = Вплив експериментального пневмоконіозу на перекисне окиснення ліпідів та активність ферментів антиоксидантної системи захисту у щурів-альбіносів / O. Oliynyk, A. Slifirczyk, O. Venger // Фізіол. журн. - 2020. - 66, № 1. - С. 52-59. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Пневмоконіоз є інтерстиціальним захворюванням легень професійного генезу, що виникає у разі тривалого вдихання високих концентрацій пилу та розвивається у 26,6 - 53 % працівників, що перебувають в умовах забруднення пилом. Його особливістю є невиліковність і незворотність. Експериментальний пневмоконіоз змодельовано у 72 щурів-альбіносів ендотрахеально, ін'єкцією суспензії вугілля згідно з власною модифікацією методики Ніколенко. Активність перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і ферментів антиоксидантної системи (АОС) захисту була пов'язана з періодом хвороби. Залежно від тривалості захворювання, пневмоконіоз підвищував вміст малонового діальдегіду в крові в 1,68 - 3,05 разу, а дієнових і триєнових кон'югатів у 2,43 - 5,63 разу. Залежно від фази захворювання у 1,77 - 4,42 разу знижувалася активність каталази, супероксиддисмутази та глутатіонпероксидази. Водночас активність глутатіонредуктази збільшувалася у 1,56 - 2,02 разу. Вміст відновленого глутатіону зменшувався пропорційно тривалості захворювання. Ініціація ПОЛ і пригнічена активність ферментів АОС можуть бути серед патогенних механізмів розвитку експериментального пневмоконіозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського