РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761361<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пушкарьов О. В. 
Фракціонування важких ізотопів водню в динамічних системах / О. В. Пушкарьов, І. М. Севрук, Ю. М. Деміхов, В. В. Долін (молод.) // Геохімія техногенезу. - 2019. - Вип. 2. - С. 26-32. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Визначено можливість використання мінеральних адсорбентів для очищення уповільнювача важководних реакторів від тритію. Створено 3 динамічні системи, де як композитні мембрани, використано монтморилонітову, сепіолітову та палигорськітову глини та цеоліт (системи М - Ц, С - Ц і П - Ц). На першому етапі крізь мінеральні мембрани профільтровували дейтерій-тритієву воду (DTO), а на другому - ті ж мембрани промивали протієвою водою (H2O). В процесі такої двостадійної фільтрації вперше встановлено ефект розділення тритію та дейтерію у фільтраті. На першій стадії експерименту в системі з мембраною М - Ц вміст дейтерію та тритію у фільтраті DTO однаково зменшувався і на кінець фільтрації складав дещо більше 50 % від вихідних концентрацій. Коефіцієнт розділення важких ізотопів водню в цій системі не перевищував KT = 0,99. При фільтрації DTO крізь мембрану С - Ц, частка тритію у фільтраті на кінець фільтрації зменшилася відносно вихідної концентрації на 10 % менше, ніж частка дейтерію та коефіцієнт розділення ізотопів водню склав KT = 1,15. В системі П - Ц залишкова частка дейтерію фільтраті DTO на 3 % перевищувала залишкову частку тритію та коефіцієнт розділення ізотопів водню дорівнював KT = 0,96. Інший процес спостерігається при фільтруванні протієвої води (H2O) крізь глинисто-цеолітові адсорбенти після їх взаємодії з розчином DTO. У всіх досліджених мінеральних адсорбентах встановлено прояви фракціонування важких ізотопів водню з коефіцієнтами KD = 13,2, 3,2 і 3,6 відповідно для монтморилоніт-цеолітового, сепіоліт-цеолітового та палигорськіт-цеолітового композитів із переважним вмістом дейтерію у фільтраті, що свідчить про можливість використання глинисто-цеолітових мінеральних адсорбентів для очистки важкої води від тритію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л364.211

Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського