РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761370<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yatsenko V. G. 
Rational using of raw materials during exploitation of the Zavalievsky graphite deposit = Раціональне використання мінеральної сировини при розробці Заваллівського родовища графіту / V. G. Yatsenko, L. P. Zaborovska, G. O. Zemskov, N. M. Lyzhachenko, V. P. Nikolaevskiy // Геохімія техногенезу. - 2020. - Вип. 3. - С. 5-15. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

На підставі аналізу перспектив використання ресурсної бази Заваллівського родовища намічено шляхи раціональної розробки та комплексного використання його сировини, що включає перехід на підземний та комбінований видобуток графітових руд, удосконалення схем збагачення, збільшення асортименту графітової продукції комбінату, використання відпрацьованого кар'єру для відвалів розкривних порід і хвостів. Важливішою складовою раціональної розробки Заваллівського родовища є комплексне використання його сировини: гранатова сировина родовища має на сьогодні значні перспективи, оскільки родовище є єдиним в Україні, що розробляє гранатові руди; за технічними характеристиками гранатовий концентрат Заваллівського родовища не поступається гранатам світових виробників; підприємство не реалізовує всі обсяги скальних порід розкриву для виробництва будівельного каменю; піски, глини та суглинки порід розкриття характеризуються високими технологічними показниками та потребують вивчення економічної доцільності їх селективної розробки; сировина хвостів флотації графітових руд заслуговує на подальше вивчення з метою застосування в галузі будівельних матеріалів і для скляного виробництва; використання мінеральних пігментів (вохри, селадоніту) можливе при селективній виїмці, спеціальному окремому складуванні та розробці технології збагачення та підготовки для подальшого використання; яшми, халцедоніти та опалоподібні утворення Завалівського родовища мають високі декоративно-текстурні та споживчі характеристики та придатні для виготовлення різноманітних ювелірних та ювелірно-декоративних виробів; серед вміщуючих порід Заваллівського родовища зустрічаються жили унікального, рідкісного у світі мінералу граутиту, мінералогічний інтерес представляє присутність бариту, горсейкситу, піриту, галеніту, скупчень крупнозернистого графіту, та ін. Збирання та реалізація їх зразків як колекційного матеріалу, організація мінералогічних екскурсій також можуть мати певний економічний ефект. Упровадження раціональних методів розробки та комплексного використання сировини Заваллівського родовища графіту надасть можливість розглядати цей обєкт як стратегічно важливий для економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.319

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського