РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761386<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ольховик Ю. О. 
Геологічне сховище високоактивних відходів в Україні: проблеми та перспективи створення / Ю. О. Ольховик // Геохімія техногенезу. - 2020. - Вип. 4. - С. 15-22. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

З огляду на сучасні тенденції розвитку науково-технічних рішень щодо забезпечення довгострокової безпеки при геологічному захороненні високоактивних радіоактивних відходів (ВРВ) включно з відпрацьованим ядерним паливом, розглянуто наявні в Україні проблеми, які необхідно враховувати при створенні геологічного сховища. Відзначено необхідність інтенсифікації розробки та реалізації програм і стратегій поводження з відпрацьованим ядерним паливом і ВРВ із періодом планування до 100 - 150 років. Основою програм створення геологічного сховища мають стати результати опрацювання реєстру ВАВ і концептуальні рішення з геологічного захоронення, а самі програми та стратегії повинні відповідати вимогам відкритості та публічного обговорення науковою спільнотою. Наразі настає час законодавчого визначення - який саме ядерний паливний цикл: відкритий (без переробки відпрацьованого ядерного палива) чи закритий більше відповідатиме економічним, екологічним цілям і можливостям України. З огляду на зміни в законодавстві, підкреслено необхідність визначитися з очікуваними обсягами РВ, що можуть бути захоронені в геологічному сховищі, та для яких саме відходів необхідно створювати національне геологічне сховище. Значна невизначеність щодо об'ємів і строків надходження на захоронення притаманна відходам від переробки відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР-1000 на Красноярському гірничо-хімічному комбінаті. Оцінка обсягів відпрацьованого ядерного палива нових енергоблоків АЕС і термінів, протягом якого вони будуть утворюватися, має враховувати різні варіанти стратегії розвитку енергетичного комплексу України. Зазначено, що виключення з Концепції нової Загальнодержавної програми поводження з ВРВ питань щодо майбутнього захоронення відпрацьованого ядерного палива не відповідає міжнародно-правовим зобов'язанням України у сфері європейської інтеграції з питань, що стосуються сфери безпеки використання ядерної енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.131 + З47-43 + Л362.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського