РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761422<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корепанов О. С. 
Методичні засади аналізу регіональної диференціації розвитку тваринництва в Україні / О. С. Корепанов, В. В. Дашутін // Бізнес Інформ. - 2020. - № 10. - С. 214-220. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Останніми роками в Україні недостатньо ефективно сформовані стратегічні цілі розвитку галузей тваринництва, що складають потенціал не тільки сільського господарства, а й країни загалом, тому дослідження та наукове обгрунтування в цій сфері є актуальним. А саме, актуальність дослідження полягає в необхідності проаналізувати рівень потенціалу тваринництва за показниками кількості тварин і реалізацією на забій у всіх категоріях. Мета роботи - дослідження регіонального розвитку України за ключовими показниками тваринництва з подальшим виявленням характерних регіональних особливостей і розробленням рекомендацій щодо перспектив розвитку. Для дослідження впливу даних факторів на розвиток сфери тваринництва регіони України було класифіковано з використанням методів кластерного аналізу. Такий підхід дозволяє побудувати науково обгрунтовані класифікації, визначити внутрішні зв'язки між окремими об'єктами досліджуваної сукупності в умовах постійного збільшення та ускладнення потоків статистичних даних. Застосовано два методи кластерного аналізу: побудови дендрограми та методом K-середніх. Проведений аналіз визначив три групи регіонів, які характеризуються подібними ознаками, де області, які належать до третього кластера мають найвищий рівень розвитку тваринництва, другий кластер має середній рівень розвитку, а перший кластер - найнижчий рівень розвитку тваринництва серед усіх областей. Кластерний аналіз дозволив виявити проблемні ситуації та намітити шляхи їх вирішення. Кластерний підхід дозволяє класифікувати регіони України за вказаними показниками, а також розробляти диференційовані стратегії вдосконалення стратегії розвитку тваринництва на регіональних рівнях, складати комплексні рейтинги розвитку тваринництва. Диспропорції в рівнях розвитку регіонів та окремих складових мають негативний вплив на розвиток держави в цілому та повинні вивчатися для визначення державної та регіональної політики, яка б ураховувала вказані особливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П5/6 + У9(4УКР)325.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського