РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761460<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шутова Г. Г. 
Добір високодекоративних аборигенних рослин флори Білорусі, стійких до хлоридного засолення, для використання в озелененні міського середовища / Г. Г. Шутова, А. В. Башилов, К. А. Седун // Фізіологія рослин і генетика. - 2020. - 52, № 6. - С. 518-527. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено лабораторну діагностику високодекоративних аборигенних видів флори Білорусі на стійкість до хлоридного засолення. Об'єктами еколого-ботанічного аналізу ділянок придорожньої рослинності з різним рівнем засолення були 9 таксонів. У ході досліджень вивчено дію різних концентрацій хлориду натрію на проростання і морфогенез обраних об'єктів за пророщування у чашках Петрі та на живильному середовищі в умовах in vitro. Відсоток пророслого насіння і ростові показники аналізували на 4-, 8-, 14-ту доби після замочування в розчинах хлориду натрію з концентраціями 5, 10, 20, 50 г/л. Найстійкішими до засолення виявилися деревій звичайний, волошка лучна і коров'як чорний. Для цих таксонів показник схожості знижувався не більш як на 15 % на 14-ту добу експерименту. Буквиця лікарська, свербіжниця польова і підмаренник жовтий виявилися найчутливішими до впливу хлоридного засолення. Смілка звичайна, роман фарбувальний і роман польовий були середньостійкими до засолення в умовах експерименту. В більшості випадків за наявності хлориду натрію в концентрації 5 г/л середня довжина коренів скорочувалась на 50 - 60 %, для смілки - не більш як на 30 %. Достовірних відмінностей середньої довжини пагона у разі засолення 5 г/л у порівнянні з контролем не виявлено. Культура in vitro може бути зручним інструментом для лабораторної діагностики стійкості рослин до засолення у разі проростання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.119(45БІЛ) + П271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського